کد مطلب: 51063
تاریخ انتشار : 1399-12-05 19:19
امام جمعه ایلام گفت:در طرح جامع شهری و تفصیلی شهر باید در جاهایی که ضرورت دارد نسبت با ساخت مسجد در سطح شهر ایلام اقدام کرد.

به گزارش ايلام بيدار ، حجت الاسلام "الله نور کریمی تبار"، امام جمعه ایلام ظهر سه شنبه در دومین نشست شورای سیاستگذاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام گفت: می‌توان برای تقویت درسی و علمی جوانان در مساجد فعالیت کرد.

وی اظهار کرد: مساجد می‌توانند با تعامل و برنامه ریزی همه دستگاه‌های فعال در مساجد، محل مهارت افزایی برای جوانان و تربیت مدار باشد و برنامه‌های تخصصی و آموزشی در سطح مساجد انجام شود.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه ضرورت نهضت مسجد ساختن به صورت یک مجتمع فرهنگی و هنری را در سطح استان احساس می‌شود و باید این حرکت را در سطح استان شروع کرد، افزود: در شرایط فعلی اعتماد عمومی به مساجد در سطح جامعه وجود دارد.

وی عنوان کرد: باید دست به دست هم داده و نهضت مسجد سازی با همکاری و همیاری مردم و خیرین در استان شروع شود چرا که مسجد مرکز و کانون هر محله و شهر است.

کریمی تبار با بیان اینکه راه اندازی نهضت مسجد سازی در استان ایلام یک ضرورت است، اضافه کرد: در طرح جامع شهری و تفصیلی شهر باید در جاهایی که ضرورت دارد نسبت با ساخت مسجد در سطح شهر ایلام اقدام کرد.

امام جمعه ایلام عنوان کرد: ایام شیوع کرونا نشان داد که تأثیر امام جماعت تاثیر بسیار بالایی است و خیلی از آسیب‌های اجتماعی را در مساجد حل می‌شود.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب