کد مطلب: 47344
تاریخ انتشار : 1399-06-24 07:42
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از تشکیل صندوق رفاهی قرآنیان با صرفیه‌جویی در مسابقات بین‌المللی قرآن به دلیل برگزاری مجازی رقابت‌ها خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ، سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دهه فجر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها قرار بود فروردین‌ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار شود که شیوع ویروس کرونا سبب تعویق آن شد و نهایتاً مسئولان سازمان اوقاف تصمیم به برگزاری رقابت‌ها به صورت مجازی گرفتند. حال که برگزاری مجازی این رقابت‌ها سبب کاهش هزینه‌های مسابقات می‌شود این سازمان قصد دارد با پول حاصل از صرفه‌جویی در هزینه‌های این رقابت‌ها صندوقی با عنوان صندوق رفاهی قرآنیان راه‌اندازی کند.

کمک ۵ میلیونی به فعالان قرآنی آسیب‌دیده از کرونا

مهدی قره‌شیخلو رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با فارس ضمن اعلام این خبر گفت: از ابتدای شیوع کرونا و با دستور رئیس سازمان اوقاف موضوع کمک به فعالان قرآنی که به همین دلیل آسیب دیده‌اند در دستور کار قرار گرفت و با شناسایی برخی از افراد حقیقی فعال در عرصه قرآن کریم نفری ۵ میلیون تومان به آنها کمک شد.

تشکیل صندوق رفاهی قرآنیان با صرفه‌جویی در مسابقات بین‌المللی

وی ادامه داد: این همه برنامه ما نبود. باتوجه به برگزاری مجازی مسابقات بین‌المللی محاسبه کردیم که هزینه‌های ما حدود یک سوم کاهش داشته است، از این رو طرحی به رئیس سازمان اوقاف ارائه کردیم تا با باقی‌مانده بودجه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم صندوقی با عنوان صندوق رفاهی قرآنیان ایجاد کنیم.

اختصاص ۵ میلیارد تومان به صندوق رفاهی قرآنیان

قره‌شیخلو از اختصاص ۲.۵ میلیارد تومان از طرف اوقاف برای این صندوق خبر داد و گفت: طرح تشکیل صندوق مورد موافقت رئیس سازمان قرار گرفت و از سوی ایشان ابلاغ شد. همچنین مقرر شد تا بانک عامل هم ۲.۵ میلیارد تومان به این امر اختصاص دهد و نهایتاً این صندوق با اعتباری معادل ۵ میلیارد تومان تکیل شود تا بتوان بوسیله آن به فعالان قرآنی نیازمند کمک تسهیلات اختصاص داده شود.

انتهای پیام/

برگزیده سایت

معضل قطع درختان در چرداول همچنان ادامه دارد؛
نماینده مردم ایلام درگفتگوبا ایلام بیدار؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب