با حضور جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) صورت گرفت؛
بهره برداری از طرح آبرسانی به باغات روستای قلعه جوق ملکشاهی
کد مطلب: 37390
تاریخ انتشار : 1398-06-06 11:42
طرح آبرسانی به باغات روستای قلعه جوق ملکشاهی با حضور جانشین سپاه امیرالمؤمنین(ع)، نماینده استان در مجلس و جمعی از مسئولین افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلام بیدار، طرح آبرسانی به باغات روستای " قلعه جوق " ملکشاهی با حضور کریمیان جانشین سپاه امیرالمؤمنین(ع)، امینی نماینده استان در مجلس و جمعی از مسئولین افتتاح و به بهره برداری رسید.

سرهنگ پاسدار "قدرت الله کریمیان"، جانشین سپاه امیرالمؤمنین(ع ) در گفتگو با ایلام بیدار گفت: طرح آبرسانی به باغات روستای قلعه جوق شهرستان ملکشاهی باهمکاری بسیج سازندگی سپاه استان، گروههای جهادی و پست بانک اجرا شده است.

وی اظهار کرد: جهت اجرای این پروژه چهار منبع ذخیره آب به مساحت ۷۵۰ متر مکعب و ذخیره سازی ۷۵۰ هزار لیتر آب با همکاری گروههای جهادی احداث گردیده است.

کریمیان افزود: در طرح باغ کوثر، سه هزار اصله درخت مثمر از نوع انجیر، انگور، بادام، زیتون، گل محمدی و گیاهان دارویی کاشت شده است.

جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) اعتبار این طرح را ۳۷۲ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: ۱۰۰ میلیون تومان توسط بسیج سازندگی، ۴۰ میلیون تومان توسط هیئت امنا مسجد قلعه جوق، ۸۲ میلیون تومان توسط پست بانک و ۱۵۰ میلیون تومان توسط جهادکشاورزی از محل صندوق توسعه ملی پرداخت گردیده است.

وی هدف از اجرای این پروژه را استفاده بهینه از اراضی شیب دار، توسعه باغات و رونق تولید عنوان کرد.

کریمیان اذعان کرد: این پروژه از سال ۹۶ آغاز گردیده و اکنون به بهره برداری رسید.

وی به اهمیت طرح آبرسانی در مناطق محروم اشاره و گفت:رویکرد سپاه در محرومیت زدایی از مناطق محروم چند سالی است که آغاز شده و در گذشته با توجه به نیازهای مردم این مناطق، اقدام به ساخت مسجد،مسکن محرومان نموده است.

کریمیان تاکید کرد: اما از سال 85، سپاه علاوه بر کارهای قبل،به سمت احیا و ساخت طرح های آبرسانی رفت چرا که این طرح ها موجب افزایش بهره وری،امنیت پایدار و همچنین جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر ها شده و چه بسا این طرح ها موجب بازگشت روستاییان از شهرها نیز شده است.

وی گفت:سپاه آماده است با همکاری تمامی نهادها و ارگان ها در طرح های محرومیت زدایی مشارکت کند و نقشی تسهیل گونه در طرح ها ایفا نماید.

 

انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب