شیب کوههای دره شهر به کمک اشتغال امد؛
کشت گیاهان دارویی در 310 هکتار از اراضی دره شهر
کد مطلب: 30524
تاریخ انتشار : 1396-10-06 07:37
مدیرجهادکشاورزی دره شهر: حمایت از کشت گیاهان دارویی باعث اشتغالزایی و کسب درامد پایدار در شهرستان می شود.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از سیمره خبر،"طیار فیلی" مدیر جهادکشاورزی دره شهر گفت: درسال زراعی و باغی جاری عملیات اجرایی کشت گیاهان دارویی با همکاری ومارکت اداره منایع طبیعی و ابخیزداری در سطح 310هکتار از اراضی شیب دار این شهرستان اغاز شده است.

وی اظهارکرد: این گیاهان داروی شامل لیمو، انگور، پسته ، گل محمدی وزعفران در روستاهای بخش مرکزی دره شهر از جمله دشت چمران، کل سفید، چمژاب، چمکلان، فاضل اباد و عباس اباد کشت شده اند.

فیلی افزود:  تامین اعتبار ریالی و اعطای تسهیلات بانکی این طرح به متقضیان از محل اعتبارات صندوق توسعه روستایی بانک  کشاورزی بانرخ کارمزد بانکی 10 درصد بوده و باز پرداخت ان مدت 5 سال می باشد. 

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح برای  700 نفراشتغال ایجاد شده که در صورت حمایت دولت این میزان اشتغال افزایش خواهد یافت.

فیلی یادآورشد: با ارائه  تسهیلات به کشاورزان و اموزش اصول صحیح کاشت و برگزاری کلاسهای اموزش فنی می توان حمایتهای لازم را از ترویج کاشت گیاهان دارویی وتوسعه باغات به عمل اورد.

وی استفاده در طعم دهنده های غذایی، مواد لبنی و طب سنتی را از مهم ترین کاربردهای گیاهان دارویی عنوان کرد و افزود: کشت گیاهان دارویی می تواند بعنوان نسخه شفا بخشی به منظور ایجاد فرصتهای شغلی جدید،افزایش تولید و پیشگیری از تخریب مراتع می تواند نقش مهمی را ایفا کند.

مدیر جهاد کشاورزی دره شهر خاطرنشان کرد:  حمایت از کشت گیاهان دارویی باعث  اشتغالزایی و کسب درامد پایدار در شهرستان می شود.

 

پایان پیام/الف

برگزیده سایت

ایلام بیدار به بهانه هفته کار و کارگر گزارش می دهد؛
سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب