کد مطلب: 51004
تاریخ انتشار : 1399-12-03 13:19
مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای اسفند ماه سال جاری بازرسی و نظارت بر مراکز عرضه کالا در این استان افزایش یافته و این روند تا پایان تعطیلات ایام نوروز ادامه خواهد داشت.

به گزارش ايلام بيدار "مهناز همتی"، مدیرکل استاندارد ایلام گفت: به منظور کنترل بر کیفیت کالاهای عرضه شده و همچنین داشتن نشان استاندارد، بازرسان این اداره کل در قالب گشت‌های مشترک با حضور نماینده‌های سازمان حمایت از مصرف کنندگان، تعزیرات حکومتی، اصناف، اماکن و بهداشت به صورت روزانه از مراکز عرضه بازرسی و نظارت به عمل می‌آید.

مدیرکل استاندارد ایلام، با بیان اینکه نظارت‌ها در بازار شب عید و این ایام تشدید خواهد شد، اظهار کرد: در این بازرسی‌ها، کالاهای مشمول استاندارد اجباری، کنترل و با توزیع کالاهای فاقد پروانه استاندارد برابر قوانین رسیدگی و برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون نمونه برداری از سطح بازار و بازرسی‌های متعددی در حال انجام است، افزود: بازرسان این اداره کل در قالب گشت‌های مشترک تا پایان نوروز تمرکز ویژه ای روی مواد غذایی و سایر کالاها مصرفی شهروندان در این ایام خواهند داشت.

همتی یادآور شد: مصرف کالای با کیفیت و سالم حق همه شهروندان است و تولید کنندگان و عرضه کنندگان باید برای جلب رضایت مشتریان خود در راستای تولید چنین کالاهایی اقدام کنند.

وی بیان کرد: مردم از کالایی استفاده کنند که نشان استاندارد داشته باشد و برای اطمینان از صحت علامت استاندارد و سلامت محصول خریداری شده خود می‌توانند کد ده رقمی زیر علامت استاندارد را به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ از طریق پیامک ارسال نمایند.

 

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب