کد مطلب: 45473
تاریخ انتشار : 1399-04-10 00:05
منطقه سیاهگل ایوان به علت داربودن بیش از 450هکتار باغات انگور به یکی قطبهای تولید انگور استان تبدیل شده است.

به گزارش ايلام بيدار ،شهرستان ایوان شهرستانی که در شمال استان ایلام واقع شده است شهرستانی که طی سالهای گذشته شاهد تحولات خوبی بخصوص در عرصه کشاورزی و باغداری در آن بودیم.

یکی از مناطق شهرستان ایوان که این روزها این شهرستان را به قطب تولید انگور تبدیل کرده است منطقه گرمسیری سیاه گل  است منطقه ای خوش آب و هواکه این روزها از طبیعت بکر و زیبایی برخوردار است.

با گذر از چندین روستا به این منطقه خواهید رسید با نگاهی  به توپوگرافی منطقه خواهید فهمید که به واسطه داشتن آب فروان می توان در این منطقه به کشت باغات روی آورد.

کشاورزان این منطقه چند سالی است که اقدام به کشت باغات بخصوص باغات انگور در این منطقه نموده اند باغاتی که هرساله از ثمر دهی مناسبی برخوردار است.

آغاز برداشت انگورازباغات ایوان

"محمد علی حیدری"؛مدیر جهاد کشاورزی ایوان در گفتگوباخبر نگارما اظهار کرد:شهرستان ایوان به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب، مستعد کشت انواع باغات میوه از جمله انگور است.

وی اظهار کرد:درمجموع درسطح شهرستان 450هکتار از زمینهای شهرستان به کشت باغات انگور اختصاص داردکه 390هکتار این اراضی انگور عسکری و60هکتارآن انگور یاقوتی می باشد.

حیدری افزود: طرح باغات منطقه پلیه و بانبکر ایوان نیز یکی از سایت های باغات ایوان است که کشت انگور را در این شهرستان افزایش داده است وایوان را به یکی از قطبهای تولید انگور تبدیل کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی ایوان ادامه داد:امسال این پروژه برای پنجمین سال متوالی است که ثمردهی دارند.

یکی از مشکلات کشاورزان این منطقه نبود راه دسترسی مناسب راهی  که گلایه کشاورزان این منطقه را در پی داشته است.

"امید علی سبزی "،فرماندار ایوان گفت: از خواسته های بحق این کشاورزان احداث یک دستگاه پل در این منطقه بود با توجه به اینکه تملک زمین در این منطقه داشتیم خوشبختانه تملک ها گرفته شد و پیمانکار شروع به کار کرد.

وی ادامه داد:در این منطقه سالانه بیش از 700خانوار در این مزارع مشغول به فعالیت هستند و در این راه امرار معاش می کنند.

 

بانگاهی واقع بینانه و همت مسئولان می توان در این عرصه با ورود صنایع تبدیلی به منطقه گام های موثری در زمینه اشتغال برداشت.

انتهای پیام/

 

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب