کد مطلب: 43546
تاریخ انتشار : 1399-01-11 10:05
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا ۶۱۲ کارگر در این استان بیکار شده و در سامانه درخواست بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند.

به گزارش ايلام بيدار ، شکراله شیرخانی با اعلام خبر بیکاری کارگران در پی شیوع ویروس کرونا گفت: بر اساس قانون کار دولت موظف است به کارگرانی که بدون میل و اراده خود بیکار شده اند، بیمه بیکاری پرداخت کند.
وی اظهارکرد: دستورالعملی در خصوص نحوه پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی در حال تدوین است تا با توجه به شرایط موجود با حداقل تشریفات، بیمه بیکاری به واجدان شرایط پرداخت شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام تصریح کرد: برخی از کارگاه های استان به صورت غیرارادی و براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا و برخی نیز به دلیل نوع کار تعطیل شدند که به محض ابلاغ دستورالعمل مربوطه، بیمه بیکاری به کارگران پرداخت می شود.
شیرخانی افزود: براساس قانون، کارگران پس از بیکار شدن، ٣٠ روز مهلت دارند در سامانه درخواست بیمه بیکاری اطلاعات خود را ثبت کنند اما در صورتی داشتن دلایل موجه تا ٩٠ روز از زمان بیکاری می تواند نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه اقدام کند.
وی یادآور شد: متقاضیان برای جلوگیری از سودجویی برخی افراد توجه داشته باشند سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری با سربرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس http://bimebikari.mcls.gov.ir در دسترس کارگران قرار دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با موافقت وزیر تعاون پروانه کار اتباع خارجی و شرکت هایی که متقاضی بکارگیری اتباع خارجی هستند در راستای قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا ۲ ماه تمدید شد.

برگزیده سایت

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان؛
رزمنده دوران دفاع مقدس در گفتگوبا ایلام بیدار؛
امام جمعه چرداول در گفتگو با ایلام بیدار مطرح کرد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب