کد مطلب: 39109
تاریخ انتشار : 1398-08-02 08:57
رئیس فدراسیون جودو گفت: حتی یک قدم از مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عقب‌نشینی نمی‌کنیم و با تمام توان مقابل این تهدید می‌ایستیم تا آن را به یک فرصت تبدیل کنیم و بدون شک حقانیت جودوی ایران را ثابت خواهیم کرد.

به گزارش ايلام بيدار ،آرش میراسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در واکنش به محرومیت جودوی ایران توسط کمیته انضباطی فدراسیون جهانی که روز گذشته تعلیق جودوی ایران را اعلام کرد، گفت:‌ اقدامی که از سوی فدارسیون جهانی روز گذشته اعلام شد ظالمانه بود و ما هم به کمک خانواده بزرگ جودو و مسئولان ورزش تمام توان‌مان را به کار می‌گیریم تا بتوانیم این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم. متأسفانه سعید مولایی با حواشی که برای جودوی ایران درست کرد حالا این اتفاق برای خانواده بزرگ جودو رخ داده است. او اخیراً مصاحبه‌ای را با شبکه‌های معاند انجام داده که علیه ما ادعاهای کذبی را مطرح کرده است. مولایی از دو سال پیش به دنبال پناهندگی بود حتی مربی او نیز از همان زمان به دنبال پناهنده شدن بود. 

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: تقریباً 60 هزار نفر جودوکار در ایران داریم که سعید مولایی با ادعاهای کذبی که مطرح کرد باعث شد تا جودوی ایران تعلیق شود. او ظلم بزرگی در حق خانواده بزرگ جودو انجام داد و به نظرم به خاطر این ظلمی که کرده شب‌ها نمی‌تواند به راحتی سر بر بالین بگذارد. 

رئیس فدراسیون جودو اظهار داشت: مولایی برای اینکه بتواند مدال کسب کند مواضع کشورش را نادیده گرفت و زیر پا گذاشت. متأسفم از اینکه او به خاطر مدال علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی صحبت‌هایی را مطرح کرد و جودو را دچار چالش بزرگی کرد. بنده معتقدم ورزشکار بودن فقط این نیست که یک ورزشکار مدال کسب کند. ما در کشورمان امثال مرحوم غلامرضا تختی را زیاد داریم. اما نگاه کنیم نام تختی به خاطر جوانمردی در ورزش ایران ماندگار شده است. از زمانی که خبر تعلیق جودوی ایران در رسانه‌ها منتشر شد سیگنال‌های مثبتی را از اطرافیانم گرفته‌‌ام و خوشحالم که دوستان در کنار ما هستند اما برخی از افراد هستند که به دنبال بیشتر کردن این جنجال‌ها هستند و آنها فرقی با نتانیاهو و امثال او ندارند و ما باید نگران آنها باشیم. ان‌شاءالله ما در برابر این تهدید همدل و متحد خواهیم بود تا هیچ دشمنی نتواند بر ما غلبه کند. بنده به هیچ عنوان حتی یک قدم از مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عقب‌نشینی نخواهم کرد و با تمام توان و قدرتم مقابل این تهدید ایستادگی خواهم کرد و همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی با اقتدار و قدرت در مورد ترامپ و تحریم‌های ناجوانمردانه صحبت می‌کند ما نیز پیرو مقام معظم رهبری خواهیم بود.

میراسماعیلی در صحبت‌های خود گفت: ما از حقانیت ورزش جودوی ایران دفاع خواهیم کرد و بدون شک پایبند آرمان‌های‌مان خواهیم ماند. ما فرزند ایران و سرباز کشور هستیم. 

وی در پایان صحب‌های خود اظهار داشت: محمد منصوری مربی سابق تیم ملی جودو که برای گرفتن پناهندگی علیه کشورمان، مسئولان ورزش و مئولان فدراسیون صحبت‌های دروغین را در گفت و گو با شبکه های معاند داشت، به ورزش ایران خیانت کرد، متاسفانه او چند سال پیش هم چنین خطایی را مرتکب شده بود و این برای دومین بار است که خیانت می‌کند. البته او و مولایی باید بدانند قطعا پس از سواستفاده های سیاسی از آنها در زباله دان تاریخ خواهند افتاد، آنها با مصاحبه‌های دیکته شده علیه کشورمان بزرگترین اشتباه را مرتکب شدند و پشت به سرزمین مادری‌شان کردند.

انتهای پیام/

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب