کد مطلب: 53498
تاریخ انتشار : 1400-07-03 09:18
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: باید با حمایت‌های حقوقی و دیپلماتیکی که از ورزشکارانمان در میادین بین‌المللی به عمل می‌آوریم مانع از تضییع حقوق آنها شویم.

به گزارش ايلام بيدار "اسماعیل کوثری"، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در بحث حمایت حقوقی و دیپلماتیک از ورزشکارانمان در میادین بین‌المللی گفت: ورزشکاران ما برای کسب مقام قهرمانی و مدال در میادینی همچون المپیک و نیز مسابقات جهانی تلاش‌ها و تمرینات سنگینی را دارند، اما در قرعه‌کشی‌ها بعضا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی رودررو می‌شوند.

وی ادامه داد:‌ از آنجایی که ما رژیم صهیونیستی را یک رژیم کودک‌کش و نامشروع می‌دانیم، ورزشکاران ما از رویارویی با ورزشکاران این رژیم در میادین مختلف خودداری می‌کنند. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما نباید به گونه‌ای اقدام کنیم که ورزشکاران ما به خاطر این رفتار انسانی خود از حقوقشان محروم شوند و باید حمایت‌های حقوقی و دیپلماتیک لازم از آنها در سطح بین‌المللی داشته باشیم.

کوثری خاطرنشان کرد: فرمایش رهبر معظم انقلاب در بحث حمایت حقوقی و دیپلماتیک از ورزشکاران تنها محدود به دولت و دستگاه‌های اجرایی نیست و مجلس هم باید به این موضوع ورود جدی داشته باشد. 

وی افزود: قطعا مجلس و به ویژه کمیسیون فرهنگی به بحث حمایت حقوقی و دیپلماتیک از ورزشکاران ورود جدی خواهد داشت و در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام خواهد دادد.

وی در پایان گفت: اگر این موضوع نیاز به مصوبه‌ای دارد، ما در مجلس با جدیت پای کار هستیم و اگر دولت هم در این زمینه لایحه ندهد، ما خودمان در مجلس طرحی را تهیه و به تصویب خواهیم رساند. 

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب