کد مطلب: 51060
تاریخ انتشار : 1399-12-05 12:49
بسیاری از کارگران شهرداری‌های زیر پنجاه هزار نفر که باید ازحمایت دولت بهره مند باشند ماه هاست که حقوقی به آنها پرداخت نشده است وبرخی از آنان بیش از دوسال است هیچگونه اضافه کاری دریافت نکرده اند و زندگی را به سختی و مشقت می گذرانند.

"عباس خزلی"، فعال رسانه ای در یادداشتی با عنوان " کارگران مظلوم شهرداری‌ها را دریابید" نوشت: شهرداریهای زیر جمعیت پنجاه هزار نفر جزو آن دسته از شهرها هستند که باید ازحمایت دولت بهره مند شوند تا بتوانند به بقای خود ادامه دهند.

 کارکنان وکارگران شهرداری‌ها از فعالترین وزحمت کش ترین قشر جامعه هستند که با وجود نامهربانی ها به وظایف سخت وسنگین خود ادامه می دهند.

اگر نباشند کارگران شهرداری حتی برای مدت دو روز شهرها به انبوهی از زباله تبدیل می شوند که سلامت کل شهروندان را با مخاطره جدی روبرو خواهد کرد ولی نجابت واحساس مسئولیت این عزیزان باعث شده که به کار خود ادامه دهند.

همین قشر پرتلاش و تاثیر گذار ضمن اینکه هرگز مورد توجه مسئولین نبوده اند بلکه پرداخت حقوق و دستمزد آنها با مشکلات جدی مواجه می شود و تاکنون هیچ مسئولی از حق قانونی آنها دفاع نکرده و همچنان در مظلومیت ومحروم از بسیاری از رفاهیات بسر می برند.

بسیاری از کارگران شهرداری‌های زیر پنجاه هزار نفر که باید ازحمایت دولت بهره مند باشند ماه هاست که حقوقی به آنها پرداخت نشده است وبرخی از آنان بیش از دوسال است هیچگونه اضافه کاری دریافت نکرده اند و زندگی را به سختی و مشقت می گذرانند.

آیا کدام مسئول می تواند و می پذیرید که حتی یکماه حقوق او به تعویق بیفتد ولی بسیاری از کارگران خدوم شهرداری‌های کوچک بیش از پنج ماه است که حقوق دریافت نکرده اند و این عزیزان چوب خط آنان در مغازه ها وحتی نانوایی ها به آخر رسیده است واز گرفتن نسیه هم محروم شده اند.

اکنون به پایان سال رسیده ام ونوروز نزدیک است وفرزندان خردسال گناه دولت را به گردن پدران خود انداخته وانان را مورد سرزنش قرار می دهند که مگر شما با دیگر پدران چه فرقی می کنید که در تهیه مایحتاج اولیه زندگی عاجز ماند ه اید.

آیا اگر این کارکنان نفت یا پتروشیمی یا ادارات دیگر با اینگونه مشکل روبرو بود همچون این عزیزان در سکوت مطلق ختم بخیر می شد یا اینکه همه به تکاپو و مصاحبه می پرداختند؟

سازمان همیاری شهرداری‌های استان که حیات خلوت مدیران سیاسی استان شده است وحقوق مزایای هفتاد نفر که هیچ ارتباطی با این سازمان و شهرداری‌ها ندارد را پرداخت می کند ولی آن رفته گر مظلوم از هیچگونه حمایتی برخوردار نیست و همچنان بر یکه تازی خود ادامه می دهد و به هیچ دستگاه نظارتی هم جوابگو نیست.

اکنون که پایان سال است مسئولین مربوط برای این چند روز خود را جای این زحمت‌کشان واقازاده هایشان را جای فرزندان آنان قرار دهند شاید اندکی مشکل این عزیزان حل شود.

 

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب