رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سیروان خبر داد;
واکسیناسیون تعداد55هزار طیورعلیه بیماری نیوکاسل در سیروان
کد مطلب: 48294
تاریخ انتشار : 1399-08-01 00:10
فیضی از اتمام فاز پاییزه واکسیناسیون رایگان طیور بومی روستا‌های شهرستان سیروان علیه بیماری نیوکاسل خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ،"جبار فیضی "؛رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سیروان ؛گفت: طرح واکسیناسیون رایگان طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در سطح ۶۱ روستای شهرستان سیروان به پایان رسید.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سیروان هدف اصلی این طرح را ارتقای معیشت روستائیان و کاهش خطر سرایت بیماری از طیور بومی به واحد‌های صنعتی دانست و ادامه داد: تعداد ۵۵۹۴۴ قطعه طیور بومی در قالب این طرح در سطح روستا‌های شهرستان واکسینه شدند.
او مطرح کرد: نیوکاسل یک بیماری ویروسی است و در زمان وقوع ، به علت سرعت بالای انتشار بیماری در جمعیت طیور صنعتی و بومی ، نمی‌توان درمان خاصی انجام داد و برای پیشگیری از این بیماری باید تمام طیور واکسینه شوند.
فیضی اظهار کرد: بسیاری از گونه‌های پرندگان وحشی و اهلی میزبان این بیماری هستند و در این میان مرغ‌ها آسیب‌پذیرترین و مستعدترین پرندگان در برابر این بیماری بوده و اردک و بوقلمون کمترین آسیب‌پذیری را در برابر بیماری نیوکاسل دارند.
او بیان کرد: سرفه‌کردن و نفس‌نفس زدن، بال‌های افتاده و آویزان، پا‌های کشیده، پیچیدگی سر و گردن، افسردگی و توقف فعالیت‌های عادی و فلج شدن کامل پرنده از عوامل و آثار این بیماری است.
انتهای پیام/

برگزیده سایت

استاندار ايلام,قاسم سلميان دشتكي,استان ايلام,ايلام بيدار
استاندار ايلام در گفتگوي اختصاصي با ايلام بيدار مطرح كرد؛
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب