کد مطلب: 39104
تاریخ انتشار : 1398-08-02 08:31
رئیس سازمان حج و زیارت مرز خسروی را یکی از قدیمی‌ترین و مجهزترین پایانه‌های مرزی دانست و گفت: امسال در موسم اربعین حسینی تردد ۲۵۰ هزار زائر ایرانی از این مسیر انجام گرفت.

به گزارش ايلام بيدار ،آقای علی رضا رشیدیان بعد از بازگشت به کشور از مرز خسروی و بازدید این مرز اظهار کرد: خدا را بابت توفیق خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی شاکریم و از همه عزیزان اعم از گروه‌های مردمی، سازمان‌ها و نهاد‌هایی که در جهت سهولت زیارت اربعین به ارائه خدمات پرداختند، تشکر می‌کنیم.

وی افزود: از مردم فهیم، متدین و منظم کشورمان که در این ایام به عتبات عالیات سفر کردند نیز تشکر می‌کنیم چرا که با توجه به رشد ۵۰ درصدی جمعیت و کمبود زیرساخت‌های عراق در حوزه نقل، بیشترین همراهی و صبوری را به خرج دادند و کلیت عملیات نیز به خوبی انجام پذیرفت.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۳۲ هزار نفر زائر ایرانی در عراق هستند که خدمات لازم تا آخرین زائر انجام می‌گیرد و ستاد راهنمایی زائر که تحت نظارت سازمان قرار دارد و سه درمانگاه هلال احمر و نمایندگان بیمه ایران همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

رئیس سازمان حج وزیارت در خصوص مرز خسروی نیز گفت:مرز خسروی یکی از قدیمی‌ترین و مجهز‌ترین پایانه‌های مرزی است که به دلیل برخی مشکلات در آنسوی مرز، تردد از آن مدتی انجام نمی‌گرفت که در ایام اربعین حسینی مجدداً، بازگشایی آن انجام شد و زائران به خوبی از این مسیر تردد کردند.

وی افزود: در ایام اربعین امسال تردد ۲۵۰ هزار زائر ایرانی و حدود ۵۰ هزار زائر خارجی به همراه حمل و نقل کالا از این مسیر «مرز خسروی» انجام گرفت.

رشیدیان تصریح کرد: امیدواریم شاهد رونق این مسیر باشیم و این مهم برای سازمان حج وزیارت نیز مبارک است و می‌تواند برای تردد زائران در غیر ایام اربعین هم مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: تردد از این مسیر چه در رفت یا در بازگشت، تاثیرات مثبتی در کاهش طول مسیر زائران به دنبال دارد.

وی تاکید کرد:امیدواریم از هفته آینده تردد کاروان‌های برنامه ریزی شده در این مسیر را نیز داشته باشیم؛ برای سازمان حفظ امنیت زائران و توجه به زیرساخت‌های مسیر‌های منتهی به عراق در مرز خسروی مورد توجه است. امیدواریم با عنایت دولت و ملت عراق امنیت مستمر در این مسیر را داشته باشیم.
 
انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

ایلام بیدار گزارش می دهد؛
رئیس اتاق بازرگانی ایلام در واکنش به بلوکه کردن دارایی های ایران توسط توسط کره جنوبی:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب