کد مطلب: 37414
تاریخ انتشار : 1398-06-07 10:04
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که ایالات متحده اگر خواستار مذاکره و گفتگو است، باید به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ میلادی احترام بگذارد.

به گزارش ايلام بيدار ، به نقل از رویترز، محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی امروز پنجشنبه تاکید کرد: آمریکا باید به توافق هسته‌ای 2015 احترام بگذارد و تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران را پایان دهد، اگر خواستار مذاکره و گفتگو است.
ظریف در جمع خبرنگاران در کوالالامپور تصریح کرد: ایالات متحده در حال جنگ اقتصادی علیه مردم ایران است و ما نمی‌توانیم با آمریکا تعامل داشته باشیم آن هم تا زمانی که ایالات متحده تحمیل جنگ و تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران را متوقف نکند.
وی افزود: بنابراین اگر آنها خواستار مذاکره و گفتگو هستند، باید به توافق هسته‌ای احترام بگذارند. ایران خواستار نشست و دیدار با مقام‌های آمریکایی آن هم به خاطر برپایی صرف یک نشست نیست. ما خواستار دیدار و گفتگو هستیم به شرطی که نتیجه‌ای به همراه داشته باشد.
ترامپ اخیرا مدعی شده است که خواستار دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران است. روحانی نیز تاکید کرده است که تا زمانی که آمریکا تحریم‌ها را لغو نکند، تهران حاضر به گفتگو نخواهد بود.
انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب