کد مطلب: 37089
تاریخ انتشار : 1398-05-24 21:43
وزیر کشور گفت: مسأله اربعین مسأله شیعه و اهل تسنن و فارس و عرب نیست، مسأله اربعین موضوع انسانی است که به همه انسان‌های آزادی خواه مرتبط است و به همین دلیل هم این مراسم در بین مردم جاری می‌شود.

به گزارش ايلام بيدار ، "عبدالرضا رحمانی فضلی"، وزیر کشور در نخستین روز از دومین همایش بین‌المللی فعالان اربعین حسینی که در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد اظهار کرد: ما امروز توفیق داریم بعد از 1400 سال دور هم جمع شویم و در مسیر زلال و شفاف حقیقت خدمت جزئی انجام دهیم که اگر این خدمت از سر خلوص باشد جامعه از برکات آن بهره می شوند.

وی افزود: علیرغم مخالفت‌ها، بغض‌ها، کینه‌ها، جنگ‌ها و... دین اسلام در مسیر حق خود دل های مردم را سیراب می‌کند و چون منطبق با فطرت انسانی است در قلب انسان‌ها جا می‌گیرد.

وزیر کشور گفت: انسان‌ها به دنبال زندگی مسالمت آمیز و صلح هستند، تمامی مکاتبی که مدعی چنین موضوعاتی در جهان بودند الان با شکست مواجه شدند، نتیجه مادی‌گرایی نتوانسته به نیازهای جامعه بشری پاسخ دهد و تنها دین اسلام توانسته انسان‌ها را در این راه اغنا بخشد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: یک روز با جنگ، یک روز با تحریم، یک روز با القاعده، یک روز با سلفی‌گری و ... می‌خواهند چهره زلال رحمانی دین را خشن، ضد صلح و افرادی نا فرمان و قانون ناپذیر نشان دهند ولی امروز می‌گویم تمامی این جریانات وابسته به خود استکبار است و با هدف هم انجام می شود.

وی ادامه داد: امروز چه کسی در دنیای اسلام و چه کسی در دنیا نمی‌داند که جریان داعش که جریان تکفیری است وابسته به چه کسی است؟ چه کسی فرق و تمایز به آموزه‌های الهی و آموزه‌های شیطانی نمی‌گذارد؟ هرچه این رنگ‌های آغشته به تزویر کناره رود هرچند برای ما و دنیای اسلام هزینه دارد ولی از آن طرف برای ما این قدرت را دارد که همه سره را از ناسره را تشخیص می‌دهند و اینها همه از اثرات اربعین و اعتقادات دینی ما دارد.

وزیر کشور تأکید کرد: مسأله اربعین مسأله شیعه و اهل تسنن و فارس و عرب نیست، مسأله اربعین موضوع انسانی است که به همه انسان‌های آزادی خواه و انسان‌هایی که با ذات خود زندگی می‌کنند برمیگردد و به همین دلیل هم این مراسم در بین مردم جاری می‌شود.

رحمانی فضلی یادآور شد: بیش از 10 میلیون انسان در یک موعد محدود در آرامش و امنیت و در برادری و صفا در یک جا جمع می‌شود و به هم در کمال آرامش کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: چگونه می شود ایران بیش از 2 میلیون و 300 هزار زائر را با تأمین همه امکانات و زیرساخت‌ها ظرف 20 روز به کشور دوست و همسایه (عراق) اعزام می‌کند؟ این صورت مسأله است چراکه همه مردم ما تلاش می‌کنند تا این جریان انجام شود چراکه بیش از 80 درصد کار از طرف مردم انجام می شود.

وزیر کشور در پایان بیان کرد: موضوع اربعین موضوع برادری و صلح و رحمت است که بین مردم ما و مردم عراق، بین مسؤولان ما و مسؤولان عراق به نحو احسنت جاری است و این کارها بر مبنای پروتکل‌های رسمی نیست و بر اساس عشق و اخلاق است.

انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب