سرویس: استان ایلام
کد خبر: 61488
|
00:05 - 1403/04/16
نسخه چاپی

وصیت‌نامه شهید حسین معصومی؛

دنیا همچون کاروانسرا است، به آن دل نبندید

دنیا همچون کاروانسرا است، به آن دل نبندید
شهید معصومی در بخشی از وصیت‌نامه خود نوشته است: دل به دنیا نبندید و بدانید دنیا همچون کاروانسرایی است که پیشینیان آمده و رفتند و شما نیز آمده‌اید و خواهید رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلیایلام بیدار، شهیدحسین معصومی فرزند محمدحسن، 1 فروردین 1338 در استان فارس دیده به جهان گشود. این شهید والامقام 22 خرداد 1367 در منطقه عملیاتی شاخ شمیران به فیض شهادت نائل آمد. بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهید را به بهانه سالگرد شهادتش می‌خوانیم.

دنیا همچون کاروانسرا است، به آن دل نبندید

پس از حمد و ستایش رب‌العالمین، با سلام به محضر مقدس آقا امام زمان(عج) و نایب برحقش امام خمینی. درود به شهدای گلگون‌کفن انقلاب اسلامی که با خون خود نهال انقلاب را بارور ساختند و درود به خانواده معظم شهدا، مفقودین و اُسراء.

باری عزیزانم! چون لحظات آخر فرا رسید و کاروان عازم رفتن شد یر خود واجب دیدم به عنوان وصیت چند سطری را برای شما بنویسم.

بارالها! می‌دانم که این قافله جای گناهکاران نیست و این رحمانیت و بزرگیت است که مرا پذیرفتی. تو را شکر می‌کنم به خاطر نعمت‌هایی که بر ما روا داشتی.

خدایا! سپاس بیکران تو را که توفیق عطا کردی و مرا در این دوره از زمان که تمام ایمان با تمامی کفر سینه به سینه قرار گرفته‌اند و یادآور کربلای حسین(ع) است قرار دادی.

عزیزانم! مژده بدهم که پیروزی نزدیک است و به زودی راه کربلا به دست رزمندگان اسلام باز خواهد شد. شما را به تقوا و توسل به خاندان عترت و طهارت، پیروی از قرآن و دعای خیر برای امام امت و همه خدمتگزاران اسلام وصیت‌می‌کنم. شکرگزار بوده و در سخت‌ترین شرایط لب به شکوائیه نگشایید، راضی به رضای خدا باشید و صبر و شکیبایی پیشه کنید که این بهترین است.

دل به دنیا نبندید و بدانید که دنیا همچون کاروانسرایی است که پیشینیان آمده و رفتند و شما نیز آمده‌اید و خواهید رفت.

آری عزیزانم! دنیا همچون آب شوری است که هرچه بیشتر بیاشامید بیشتر تشنه خواهید شد پس توشه آخرت برگیرید و از روز قیامت که همه در آن روز محتاجیم بترسیم.

عزیزانم! از کثرت دشمنان و جبّاران، زور‌گویان و کافران به خود بیم راه ندهید چه تکیه‌گاهی و چه حافظی بهتر از خدای مهربان سراغ دارید؟ دل قوی دارید که پیروزی از آنِ مسلمین است. وقت آن فرا رسیده که دل‌ها را با دعا و نیایش صیقل داده و پاک گردانید و اشک‌ها را با آهی که از دل برمی‌خیزد آمیخته و زمینه را هرچه بیشتر برای ظهور حضرت مهدی(عج) آماده سازید. بدانید که او پاکان را می‌خواهد نه گناهکاران را و او می‌آید تا معصیت‌کاران و کافران را تصفیه کند. هوشیار باشید که دشمن دیگر نخواهد توانست با توسّل به گروه‌های ضد‌اسلام و کودتا آوازه این انقلاب مقدس اسلامی را برهم بپاشد لذا سعی می‌‌کند از چهره‌های به ظاهر اسلامی مثل موریانه‌ای استفاده کنند تا انقلاب را از درون بخورند.

آگاه و هوشیار باشید که دشمن خواب ندارد و شما نیز از دشمن غافل نشوید، گوش به فرمان امام امت (ولایت فقیه) باشید و فرامینش را که جز کلام خدا، پیغمبر(ص) و ائمه معصومین(ع) نیست مو به مو عمل کنید و نه گامی جلوتر از وی و نه اینکه عقب بمانید زیرا در هر صورت گمراه خواهید شد.

عزیزانم! همیشه 2 چیز را در نظر داشته باشید و آویزه گوش خود قرار دهید، آن دو خدا و مرگ است. 2 چیز را همیشه به فراموشی بسپارید، خوبی‌هایی که در حق دیگران کرده‌اید و بدی‌هایی که در حق شما کرده‌اند.

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب