کد مطلب: 53593
تاریخ انتشار : 1400-07-10 06:34
- معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: ۴۱ هزار و ۲۴۲ زائر از ۲۸ شهریور تا ساعت ۱۲ امروز از طریق پایانه مهران وارد کشور شدند.

به گزارش ايلام بیدار،الیاس فتاحی در نشست قرارگاه ویژه اربعین در پایانه مرزی مهران اظهار داشت: از مجموع ۴۱ هزار و ۲۴۲ زائر که تاکنون از مرز مهران وارد کشور شدند ۳۹ هزار و ۹۷۵ نفر ایرانی و یک هزار و ۳۶۷ نفر خارجی بودند.

وی افزود: همچنین از بامداد شب گذشته تا ساعت ۱۲ امروز ۱۰ هزار و ۵۷۸ زائر از طریق پایانه مرزی مهران به کشور وارد شدند.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: امروز بخش عمده ای از زائران عتبات عالیات از طریق مرز مهران به کشور وارد شدند که با جلسات منظم و روزانه قرارگاه تدابیر لازم برای خدمات های و انتقال زائران به مبدا اندیشیده می شود.

فتاحی تصریح کرد: تکمیل زیرساخت های اربعین بدلیل حجم بالای تردد زائران یک ضرورت است و برای تکمیل و تسریع در زیرساخت های حوزه سلامت اهدای زمین به دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار گیرد.

فتاحی تصریح کرد: بمنظور خدمات دهی به زائران عتبات عالیات همچنان مواکب فعال هستند و دستگاه های امدادی و خدمات نیز در پایانه مستقر باشند.

وی خواستار نظارت بر کرایه انتقال زائران به مبدا شد و افزود: نیروی گشت مشترک تعزیرات در پایانه مرزی مهران فعال شوند و بصورت دقیق بر میزان کرایه بها نظارت کنند

انتهای پیام

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب