کد مطلب: 53333
تاریخ انتشار : 1400-06-21 08:09
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام‌ گفت: تزریق واکسن کرونا برای گروه های جامعه هدف در این استان به روزانه ۱۰ هزار دز افزایش می یابد.

به گزارش ايلام بيدار ،دکتر محمد کریمیان  رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام‌ گفت:در نشست استانی ستاد کرونا افزود: با اضافه شدن گروه متولدان سال ۱۳۷۰ به قبل و همچنین دریافت محموله های جدید روند تزریق واکسیناسیون"، در استان افزایش خواهد یافت.

وی‌ میانگین کنونی واکسن تزریقی را هفت هزار دز در روز اعلام کرد و گفت: تاکنون در مجموع بیش از ۳۱۶ هزار دز واکسن در استان دریافت که بیش از ۲۵۸ هزار دز تزریق شده است.

وی همچنین به پیک‌ پنجم کرونا در استان اشاره کرد و گفت: پیک پنجم بدترین و سخت ترین پیک بوده بطوریکه شمار فوتی ها بالاتر از پیک قبلی بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تعداد فوتی های کرونا از ابتدای شهریورماه تاکنون را ۹۹ نفر اعلام کرد و گفت: هم اکنون ۲۰ بیمار بدحال در مراکز درمانی استان بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این نشست به استقبال ضعیف مادران باردار از واکسیناسیون اشاره کرد و گفت: از مجموع بیش از چهار مادر باردار تاکنون تنها ۵۰۰ نفر تزریق واکسن انجام داده اند.

دکتر جمیل صادقی فر همچنین وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در نانوایی ها را پایین و به میزان ۵۵ درصد عنوان کرد و افزود: اکنون درصد استفاده از ماسک بین‌ مردم به‌میزان ۷۴ درصد افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب