کد مطلب: 52914
تاریخ انتشار : 1400-05-11 00:08
نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در تکمیل پروژه تصفیه خانه آب بخش صالح آباد از توابع شهرستان مرزی مهران شد.

به گزارش ايلام بيدار ،"علی اکبر بسطامی"،نماینده مردم استان درمجلس شورای اسلامی در بازدید از پروژه آب‌رسانی به روستاهای بخش صالح آباد شهرستان مرزی مهران بر الزام شرکت آبفای استان به تکمیل صد درصدی پروژه و راه اندازی تصفیه خانه این بخش تاکید کرد افزود: برای دومین بار است که از این منطقه بازدید بعمل می‌آید و میزان آب‌دهی و هم‌چنین کیفیت آب شرب به عنوان دو موضوع و مطالبه اصلی مردم بخش در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: خوشبختانه طی ماه‌های گذشته اقدامات مناسبی در این پروژه صورت گرفته است اما تلاش‌ها باید تا حصول رضایت کامل مردم بخش ادامه یابد.

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برخلاف بسیاری از مناطق استان که با تنش آبی شدید مواجه هستند، در این منطقه فقر آب نداریم و مشکل اصلی مربوط به مدیریت منابع در تقسیم آب است لذا ضروری است با استفاده بهینه از این موهبت خدادادی اقدامات کارشناسی لازم صورت پذیرد.

بسطامی خدمت به مردم صالح آباد به عنوان مشهد شهیدان ایران را یک تکلیف عنوان کرد و ادامه داد: مدیریت آبفای استان مکلف به تکمیل پروژه و راه اندازی تصفیه خانه در کمترین زمان ممکن شد و در این راستا به عنوان خادم مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام نیز در این بازدید با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۲ لیتر در ثانیه آب به روستاهای گلان ، کلک ، ریکا ، لیزن و سرنی پمپاژ می شود و در این راستا مشکلی وجود ندارد، گفت: استفاده بی رویه از الگوی مصرف و ظرفیت آب سبب  هدر رفت زیاد آب در ان منطقه شده است.

نورالله تیموری بیان کرد: میزان آب مورد نیاز برای این روستاها ۸ لیتر درثانیه است درحالیکه هم اکنون ۲۵ لیتر در ثانیه پمپاژ می شود که این میزان نسبت به جمعیت روستا بیشتر از ظرفیت است.

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی تصفیه خانه آب این منطقه هزینه شده اظهار داشت: برای تکمیل این پروژه حدود ۳۰میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تأمین در کوتاهترین زمان ممکن به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام ادامه داد: تاکنون مخزن۸۰۰ متر مکعبی،۳۴ کیلومتر خط انتقال و ۳ ایستگاه پمپاژ نیز در این راستا احداث شده که با تامین اعتبار نصب سیستم های الکترومکانیکال نیز انجام می شود.

وی خاطرشنان ساخت: در حال حاضر تامین آب بهداشتی به روستاهای صالح آباد با نصب تصفیه خانه اضطراری انجام می شود. تیموری ادامه داد: در راستای تامین آب شهر صالح آباد نیز یک سیستم آب شیرین کن راه اندازی شده که ۲۹ لیتر در ثانیه ظرفیت تصفیه آن است. همچنین شبکه توزیع نیاز به تعویض دارد که با تزریق اعتبار این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.

 

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب