کد مطلب: 51278
تاریخ انتشار : 1399-12-16 09:13
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مسکن لوکومتیو اقتصاد است و با بیش از ۱۰۰ صنعت ارتباط مستقیم دارد. درصورتی که تولید مسکن افزایش پیدا کند، اقتصاد از رکود حاکم بر آن خارج می شود و قیمت مسکن هم کاهش می یابد.

به گزارش ايلام بيدار "احمد دنیامالی"، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، درباره لزوم اختصاص ۲۰ درصد از کل تسهیلات نظام بانکی به بخش مسکن گفت: مسکن لوکومتیو اقتصاد است و با بیش از ۱۰۰ صنعت ارتباط مستقیم دارد. درصورتی که تولید مسکن افزایش پیدا کند، اقتصاد از رکود حاکم بر آن خارج می شود و قیمت مسکن هم کاهش می یابد.

وی اظهار کرد: بر اساس طرح جامع مسکن در هر سال باید ۱ میلیون ۶۰ هزار واحد مسکونی ساخته شود تا عرضه و تقاضای مسکن به تعادل برسد. درحال حاضر سالانه کمتر از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می‌شود و این موضوع کمبود مسکن را به دنبال داشته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: باتوجه به اینکه یکی از ابزارهای حمایت از تولید، پرداخت تسهیلات است به این نتیجه رسیدیم که باید سهم بخش مسکن از تسهیلات بانکی افزایش یابد؛ به همین دلیل در بودجه ۱۴۰۰ و طرح جهش تولید مسکن به دنبال آن هستیم ۲۰ درصد از کل تسهیلات نظام بانکی به بخش مسکن اختصاص پیدا کند.

دنیا مالی در پایان گفت: حمایت تسهیلاتی از بخش مسکن اشتغالزایی زیادی به دنبال دارد؛ به عبارتی علاوه بر کاهش قیمت مسکن، زمینه اشتغال حداقل ۳ میلیون نفر در کشور فراهم می‌شود. تاکید می‌کنیم که باید از ساخت مسکن حمایت شود؛ یعنی بانک‌ها باید وام ساخت مسکن را هم در اولویت خود قرار دهند.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب