کد مطلب: 49912
تاریخ انتشار : 1399-10-20 09:28
معاون اول رئیس جمهور با حضور در منطقه ۱۸ شهرداری تهران کلنگ آغاز عملیات بازآفرینی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران ـ تبریز را بر زمین زد.

به گزارش ايلام بيدار "اسحاق جهانگیری"، معاون اول رئیس جمهور صبح امروز با حضور در منطقه ۱۸ شهرداری تهران کلنگ آغاز عملیات بازآفرینی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران ـ تبریز را بر زمین زد.

پروژه احداث محور شارباغ حضرت فاطمه الزهرا(س) یکی از پروژه های مهم مدیریت شهری پایتخت است که علاوه بر تاثیرات مثبت فرهنگی در مناطق کمتر برخوردار شهر تهران می تواند در رونق گردشگری شهری نیز موثر باشد.

این پروژه پس از انتقال خط راه آهن تهران ـ تبریز به زیر زمین در سال ۱۳۹۲، روی بام این تونل در محدوده ای به طول تقریبی ۹ کیلومتر از میدان شهدای مدافع حرم تا دره رود کن تعریف شده است.

این پروژه در راستای شعار (تهران شهری برای همه ) و برای کاهش شکاف اجتماعی و حرکت به سوی بالا بردن سرانه فرهنگی و رفاهی مناطق ۹، ۱۷ و ۱۸ شهر تهران شکل گرفته و شامل گستره های (فرهنگی، تفرجی)، (گردشگری،‌ تفرجی) و (تجاری، تفرجی) با ۹۱ درصد فضای سبز و باز در مناطق یاد شده است.

معاون اول رییس جمهور را در این مراسم مهندس حناچی شهردار تهران، سردار محمد رییس قرارگاه خاتم الانبیاء و برخی از اعضای شورای شهر تهران همراهی می کردند.

انتهای پیام /ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب