کد مطلب: 49900
تاریخ انتشار : 1399-10-20 07:29
بازارهای بورس جهان با خوش بینی به بهبود وضعیت اقتصادی پس از واکسن کرونا، رشد صعودی داشت در این میان بازارهای بورس روسیه رکورد بیشترین قیمت را ثبت کرد.

به گزارش ايلام بيدار ، به نقل از راشا تودی، امروز شاخص بازارهای بورس روسیه یک رکورد تاریخی در افزایش قیمت را ثبت کرد و برای دومین بار در در یک هفته به دنبال افزایش معاملات در اروپا و آمریکا بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرد.

به دنبال پیش بینی سرمایه گذاران برای گشایش‌های اقتصادی سرمایه گذاری در بازارهای بورس اروپا و آمریکا و همچنین روسیه افزایش یافته است بازار بورس مسکو موسوم «موکس» روز پنجشنبه با افزایش قیمت بسته شد و با دو درصد افزایش رکورد رشد ۳۴۶۲ واحد را ثبت کرد.

روز جمعه نیز افزایش ارزش بازار بورس مسکو به ویژه در شاخص‌های روبل محور ادامه داشت.

بر اساس این گزارش شرکت های انرژی روسیه بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند به طوری که سهام نیکل و پالادیوم بیش از ۵ درصد رشد داشت و بیشترین افزایش قیمت را ثبت کرد شرکت‌های انرژی نواتک و گازپروم با سیگنال های افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد ۴ درصدی را ثبت کردند، ارزش سهام بازارهای بورس روسیه در ادامه افزایش قیمت بازار بورس اروپا و آسیا رشد قابل ملاحظه ای داشتند.

بازار بورس آمریکا هم از قافله افزایش قیمت‌ها عقب نمانده و شاخص های اصلی این بازار نظیر داوجونز نزدک، اس اند پی 500 افزایش خوبی را تجربه کردند.

افزایش ارزش سهام بازار بورس آمریکا پس از آنکه کنگره این کشور ریاست‌جمهوری جو بایدن را تایید کرد صورت گرفت سرمایه‌گذاران بر این باورند که ریاست جمهوری جدید محرک های مالی بیشتری را برای مبارزه با بیماری کووید ۱۹ به اجرا خواهد گذاشت از سوی دیگر پیدا کردن واکسن ویروس کرونا می‌تواند به بهبود اقتصادی جهان کمک بیشتری کند.

انتهای پیام/ک

برگزیده سایت

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب