وقتی پای مدیریت بازار می لنگد؛
ایلام همچنان درگیر گرانی و کمبود مرغ
کد مطلب: 49104
تاریخ انتشار : 1399-09-11 08:05
گرانی و کمبود مرغ با توجه به تولید سه برابری ظرفیت استان ایلام همچنان به دلیل ضعف مدیریتی می لنگد.

به گزارش ايلام بيدار ، در هفته گذشته شاهد کمبود مرغ و مشکلات عرضه آن در بازار بودیم البته در گزارشهای قبلی به صورت مفصل به بحث گرانی مرغ و عوامل دخیل در این موضوع پرداختیم و پیگیری های ایلام بیدار سبب روشن شدن بسیاری از علل گرانی، کمبود مرغ و همچنین واردات مرغ ازاستانهای دیگر با توجه به تولید سه برابر ظرفیت مرغ مصرفی در ایلام شدیم.

در همین رابطه رضا امیری‌مقدم جانشین دادستان استان در سخنانی در این رابطه گفت:با توجه به شرایط و مشکلات عرضه مرغ طی یک هفته گذشته در استان ایلام، به جهاد کشاورزی برای تامین و حل مشکل عرضه مرغ، مهلت 48 ساعته داده شده است.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری( مدظله‌العالی) ، لفظ«جهاد» در اول اسم وزارت جهاد کشاورزی به معنای این است که کار باید با روحیه جهادی صورت گیرد.

جانشین دادستان استان ایلام گفت: به موجب مصوبات یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دولت( مورخ ٩٩/٨/١١) و بند یک جلسه ستاد ملی تنظیم بازار( مورخ٩٩/٨/١٣) ، مسوولیت تامین گوشت مرغ و برنامه ریزی، هماهنگی تولید، عرضه و تنظیم بازار گوشت تا مرحله عمده فروشی (با قیمت مصوب) به عهده جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: حال، با توجه به تولید مازاد مرغ در استان و اینکه عرضه صرفا بیست و پنج تن مرغ کشتار روز، نیاز روزانه استان را تامین می‌کند، متاسفانه عدم عرضه کافی مرغ در یک هفته اخیر ضمن ورود خسارت به کشتارگاه‌های صنعتی مرغ استان، موجب نارضایتی مصرف کنندگان شده است.

امیری‌مقدم تصریح کرد: در راستای احیای حقوق عامه و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از تعطیلی تولید برتر استان در سالی که از سوی مقام معظم رهبری( مدظله‌العالی) مزین به سال جهش تولید است به عنوان مدعی‌العموم، به جهاد کشاورزی باقید فوریت و حداکثر ظرف ٤٨ ساعت نسبت به رفع مشکل مذکور مهلت داده شده است.

وی افزود: بدیهی است با استناد به بند(الف) ماده ٣ دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن مصوب(۱۳۹۹/۰۷/۳۰) ریاست قوه قضاییه، با اهمال کنندگان برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب