کد مطلب: 46264
تاریخ انتشار : 1399-05-09 08:00
مدیرعامل آب منطقه ای ایلام گفت:فعالیت اجرایی احداث سد چناره آغاز شده واین سد تحول بزرگی در بخش کشاورزی وصنعت شهرستان چرداول را به همراه خواهد داشت.

به گزارش ايلام بيدار ، "علی پوراحمد"، در بازدید از محل احداث سد چناره در جمع خبرنگاران گفت :  بر اساس طرح مطالعاتی، سد چناره روی رودخانه ای به همین نام در حد فاصل استان های ایلام و كرمانشاه در ۲۴ كیلومتری اسلام آباد و ۲۵ كیلومتری سرابله باید تاكنون احداث می شد.
وی اظهار کرد : ساخت سد چناره به عنوان یك پروژه ملی و تاثیرگذار در تامین آب شرب شهرستان های ایلام،سیروان و چرداول و همچنین تامین آب صنعت و آبیاری اراضی شهرستان چرداول سالهاست که به دلایلی منجمله عدم تخصیص آب و مشکلات و محدویتهای مندرج در موافقتنامه اجرایی نشده بود که با پیگیریها و حمایت استاندار محترم و مساعدت وزیر محترم نیرو موانع برطرف و در حال آغاز فعالیت اجرایی می باشد.
پوراحمد یادآور شد  : ظرف کمتر از دوسال تخصیص آب این طرح ابلاغ، مطالعات سد منطبق بر تخصیص ابلاغی بازنگری و به تصویب کمیته تخصصی ویژه شرکت مدیریت منابع آب ایران رسید و در سال ۱۳۹۸ موافقتنامه طرح اصلاح و در پیوست قانون بودجه سال جاری اعتباری برای این طرح پیش بینی شد.
مديرعامل آب منطقه اي ايلام تصريح كرد : پس از اجرا و بهره برداری از این طرح بزرگ و موثر، تحولی اساسی در بخش صنعت و كشاورزی شهرستان چرداول و به تبع آن ، رونق تولید ، افزایش درآمد و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه را در پی خواهد داشت.
 پوراحمد در خصوص مشخصات فنی این اين پروژه خاطرنشان ساخت : این سد از نوع سنگریزه ای با هسته رسی به ارتفاع حدود ۱۰۰ متر ، طول تاج ۵۵۰ متر و حجم مخزن ۷۷ میلیون متر مکعب با ایجاد چشم اندازی مناسب ، پتانسیل توسعه گردشگری و توریسم را در منطقه ایجاد خواهد نمود.

برگزیده سایت

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ؛
نماینده حوزه انتخابیه دهلران در گفتگو با ایلام بیدار مطرح کرد؛
نماینده ایلام و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب