رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ملکشاهی خبر داد؛
جلوگیری از فروش مرغ زنده در شهرستان ملکشاهی
کد مطلب: 46250
تاریخ انتشار : 1399-05-08 08:20
آزادفر از گشت نظارتي بازرسان دامپزشكي شهرستان ملكشاهي جهت جلوگيري از فروش مرغ زنده خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ،«قدرت آزادفر» رئیس شبکه دامپزشکی این شهرستان ملکشاهی  اظهار کرد: یکی از راه‌های جلوگیری از بروز و انتشار برخی از بیماری‌های مخاطره آمیز در جمعیت طیور صنعتی شهرستان جلوگیری از فروش مرغ زنده در سطح شهر است که با عوامل فروش مرغ زنده برخورد قانونی خواهد شد.

 آزادفر با اشاره به اینکه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است، بیان کرد : این بیماری در صورتی که کنترل نشود، می‌تواند خسارات سنگینی به صنعت طیور وارد کرده و تبعات شدیدی از نظر بهداشتی برای جامعه خواهد داشت و مهمترین راه انتقال این بیماری می‌تواند، تردد‌های کنترل نشده پرندگان زنده باشد.

او افزود: بازرسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این شبکه در اجرای گشت‌های نظارتی مشترک با شبکه بهداشت شهرستان از فروش مرغ زنده در سطح شهر جلوگیری خواهند کرد و متخلفان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ملکشاهی در پایان از شهروندان درخواست کرد: از خرید مرغ زنده از افراد دوره گرد و سودجو خودداری کرده و مواد پروتئینی مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

انتهای پیام /

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب