فرماندار ملکشاهی خبر داد؛
احداث سه پمپاژ کشاورزی در ملکشاهی
کد مطلب: 46210
تاریخ انتشار : 1399-05-06 09:34
فرماندار ملکشاهی از احداث سه پمپاژ کشاورزی در شهرستان ملکشاهی با مشارکت سپاه و جهادکشاورزی خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ، "محمد تاسمه"، فرماندار ملکشاهی گفت: در راستای رونق حوزه کشاورزی سه پمپاژ کشاورزی در شهرستان ملکشاهی از محل اعتبارات ملی، جهادکشاورزی و با مشارکت سپاه ناحیه این شهرستان احداث می‌شود.

 

وی اظهار کرد: احداث پمپاژ کشاورزی در منطقه معروف بی خیره در نزدیکی روستای ملک آباد با مشارکت جهاد کشاورزی و سپاه ناحیه ملکشاهی از جمله پروژه مهمی بود که زمینه آبی شدن بیش از 150 هکتار از اراضی منطقه و ایجاد فرصت‌های اشتغال و تولید را به همراه داشت.

 

تاسمه افزود: احداث پمپاژ کشاورزی در اراضی روستای بوستانه نیزبا مشارکت و همت سپاه ناحیه در سنوات گذشته احداث که زمینه ده ها هکتار اراضی آبی را به همراه داشته است.

 

فرماندار ملکشاهی تصریح کرد: در حال حاضر دو پروژه مهم احداث پمپاژ کشاورزی در سطح دو رودخانه گنبد و  خوشادول در دست احداث است که با بهره برداری از این پروژه‌ها صدها هکتار از اراضی این روستا از حالت رکود خارج شده و زیر کشت آبی و باغات قرار می‌گیرد.

 

تاسمه یادآور شد: با بهره برداری از این پروژه ها، زمینه کسب و کار و تولید زیر بخش‌های کشاورزی برای بخش قابل توجهی از جمعیت این مناطق را به همراه خواهد داشت.

 

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب