کد مطلب: 44998
تاریخ انتشار : 1399-03-13 00:13
مدیر کل گمرک ایلام گفت: طی سال 98 از طریق گمرکات استان ایلام به 12 کشور دنیا صادرات صورت گرفته است.

به گزارش ايلام بيدار ،"روح‌الله غلامی "،مدیرکل گمرک استان ایلام؛ گفت:در سال 98 از طریق گمرکات این استان به 9کشور آسیایی و 3 کشور اروپایی صادرات صورت گرفته است. 

وی افزود: بیشترین حجم صادرات گمرکات استان ایلام مربوط به کشور عراق به وزن قریب به دو میلیون تن و ارزش بیش از یک میلیارد و یکصد و بیست و دو میلیون دلار بوده است.

 مدیرکل گمرک ایلام، تصریح کرد: طی سال گذشته مجموعا بالغ بر دو میلیون و هفتاد و نه هزار تن کالا  به ارزش یک میلیارد و یکصد و هشتاد و سه میلیون دلار  از طریق گمرکات استان ایلام صادر شده که از لحاظ وزنی بیست و چهار درصد رشد داشته‌ایم. 

غلامی ادامه داد: عمده کالا های صادراتی شامل محصولات کشاورزی، مصنوعات پلاستیکی از جمله آهن، فولاد، ماشین آلات، وسایل مکانیکی، اجزا و قطعات وسایل نقلیه، کاشی، سرامیک، موزاییک، مصالح ساختمانی و شیشه است.

متوقف شدن فعالیت تجاری از طرف عراق به علت شیوع کرونا

وی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم اسفند ۹۸ به علت شیوع کرونا فعالیت تجاری از طرف عراق متوقف شده است که منجر به کاهش صادرات شده است در همین مدت حجم صادرات محدود استان طی فروردین و اردیبهشت سال جاری بالغ بر یک هزار و نهصد و هفتاد تن و به ارزش پانصد و هفتاد و دو هزار دلار بوده است.

روح‌الله غلامی در پایان گفت: رایزنی‌ها جهت بازگشایی مرز توسط مقامات کشوری، استانی و گمرک با طرف عراقی در جریان است.

انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب