کد مطلب: 44631
تاریخ انتشار : 1399-02-25 11:56
دادگستری کشور سوئیس قرار است به علت همدستی لائوبر با جیانی اینفانتینو در فساد اداری، از این قاضی بازجویی کند.

به گزارش ايلام بيدار ، دادگستری سوئیس که مسئولیت رسیدگی به اتهامات فساد اتحادیه بین المللی فوتبال (فیفا) را بر عهده دارد، طبق آخرین اخبار، در تاریخ ۲۰ ماه مه در کمیته قضایی پارلمان سوئیس قرار است از مایکل لاوبر (دادستان سوئیسی) همدست جیانی اینفانتینو که شنیده می‌شود نقش زیادی در رئیس شدن اینفانتینو در فیفا داشته است،   بازجویی کند.

دادستانی سوئیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما قصد داریم در مورد اقدامات لائوبر شفاف سازی انجام دهیم که ممکن است محرومیتی را هم برای او در پی داشته باشد. لائوبر قبلاً مرتکب تخلفات زیادی شده است که مربوط به سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ می‌شود. حالا هم تصمیم گرفتیم جلسه‌ای که در ۲۰ ماه مه برگزار می‌شود، به دفاعیات لائوبر گوش کنیم.

فیفا هرگز دست به یکی کردن اینفانتینو و لائوبر را انکار نکرده است، صرفا این جلسات برای پی بردن به حقیقا در خصوص حضور دادگستری سوئیس در فساد اداری فیفا برگزار خواهد شد.

پیش از این میشل پلاتینی رئیس سابق یوفا معتقد بود  اینفانتینو با لابی‌های پشت پرده به صندلی ریاست فیفا در سال ۲۰۱۵ تکیه زده است . از طرفی، چون بلاتر به فساد مالی محکوم شده و ۴ سال از فوتبال دور مانده است، نمی‌تواند حرف خود را به کُرسی بنشاند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب