کد مطلب: 44609
تاریخ انتشار : 1399-02-24 10:29
«مارتین پاسکو» نویسنده مجموعه انیمیشن های «بتمن» و سوپرمن» درگذشت.

به گزارش ايلام بيدار ، به نقل از هالیوود ریپورتر، «مارتین پاسکو» برنده جایزه تلویزیونی «امی» نویسنده مجموعه انیمیشن های «بتمن» و سوپرمن» در ۶۵ سالگی درگذشت.

 

آلن برنرت یکی از دوستان پاسکو، نویسنده تلویزیون در پست فیس بوک نوشت: «مارتین پاسکو» یکشنبه شب به دلایل طبیعی درگذشت. پاسکو ساکن نورت هیلز کالیفرنیا بود.

او در سال ۱۹۵۴ در کِبِک به دنیا آمد. ابتدا شهرتش را برای نویسندگی در مجله و ستون نویسی در مطبوعات به دست آورد. پس از آن Fantazine را با شراکت دوستش آلبرت برنرت تاسیس کرد.

 

از سال ۱۹۷۲ نوشتن برای فیلم های دی سی کارش را آغاز کرد و تا سال ۷۴ به صورت منظم برای مجموعه های «سوپرمن» و فیلم های دی سی کامیکس نویسندگی کرد.

 

او همچنین برای «زن شگفت انگیز» و «لیگ عدالت»(Justice League) نویسندگی کرد.

اگرچه او در دهه ۱۹۸۰ به فعالیت در آثار کمیک ادامه داد، اماهمچنین نویسنده و پرکار مجموعه های تلویزیونی بود. پاسکو در برنامه های لایو اکشن مانند «Max Headroom» ،«منطقه گرگ و میش» و سریال های انیمیشن از جمله «Teenage Mutant» و «لاک پشت های نینجا» کار می کرد.

 

این حرفه تا دهه ۱۹۹۰ ادامه داشت، هنگامی که او به عنوان نویسنده و سردبیر داستان «مجموعه انیمیشنی بتمن» جایزه «امی» که به اسکار تلویزیون شهرت دارد را بدست آورد.

انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب