کد مطلب: 43350
تاریخ انتشار : 1399-01-05 09:12
دارایی نژاد گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و ذخیره در سردخانه ها، قیمت میوه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ايلام بيدار ، مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه عمده فروشان میدان مرکزی مرکزی میوه و تره بار درباره آخرین وضعیت بازار میوه در آستانه عید اظهار کرد: با توجه به رشد ۲ برابری تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل، نیازی به ذخیره سازی میوه نداشتیم و وزارت صمت به منظور حمایت از کشاورزان اقدام به خرید ۶۰ هزار تن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار کرده است‌.

وی افزود: در حال حاضر عرضه میوه در میدان به حدی فراوان است که جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر کمبود میوه در بازار نیست.

دارایی نژاد با اشاره به اینکه نیازی به استفاده از میوه های ذخیره سازی برای تنظیم بازار شب عید نیست، بیان کرد: با وجود برخی شایعات و اخبار کذب در فضای مجازی مبنی بر قرنطینه شدن تهران و آشفتگی قیمت، کمبودی در عرضه وجود ندارد که بخواهد بر التهاب بازار دامن بزند‌.

به گفته وی، با وجود شرایط مساعد تولید و ذخیره در سردخانه ها این اطمینان خاطر را به مردم‌می دهیم که تا ۳۰ فروردین نیازی به توزیع سیب و پرتقال تنظیم بازار نداریم.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت میوه نسبت به مدت مشابه سال قبل در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی بار در میدان مرکزی هر کیلو سیب و پرتقال با نرخ ۵ هزار و ۵۰۰ تومان به عنوان ۲ قلم اصلی میوه شب عید در میدان‌مرکزی و با احتساب ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

موز به کیلویی ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان رسید
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی قیمت هر کیلو موز هندی در میدان مرکزی را ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان و اکوادور را ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود باید در خرده فروشی ها عرضه شود.

دارایی نژاد در پایان تصریح کرد: با توجه به نوسان نرخ ارز و گسترش ویروس کرونا امکان واردات موز از ترکیه وجود ندارد و به همین خاطر واردکنندگان در حال واردات از طریق مرز مریوان هستند که با عرضه مجدد موزهای وارداتی پیش بینی می شود که طی هفته اینده بازار متعادل شود.

انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب