کد مطلب: 42683
تاریخ انتشار : 1398-12-08 08:00
بعد از انتشار خبر ویروس کرونامیزان خرید ماسک در ایلام روند صعودی را طی کرد تا اینکه به‌یک‌باره هیچ ماسکی در داروخانه‌های ایلام پیدا نشد.

به گزارش ايلام بيدار ، بعد از انتشار خبر ویروس کرونامیزان خرید ماسک در ایلام روند صعودی را طی کرد تا اینکه به‌یک‌باره هیچ ماسکی در داروخانه‌های ایلام پیدا نشد.

این شرایط تا آنجا پیش رفت که قیمت این کالا تا 10 برابر قیمت افزایش پیدا کرد، گرانی و افزایش قیمت این کالای پزشکی در استان ایلام موجب آن شد تا استان مرکز استان ایلام دستور برخورد با متخلفان و احتکار کنندگان در استان ایلام را صادر کند.

ورود دادستانی به ماجرا

دادستان ایلام دراین ارتباط گفت: با توجه به اخبار واصله مبنی بر عدم عرضه ماسک به شهروندان از سوی داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی مقتضی است به‌منظور تأمین اقلام بهداشتی و دارویی موردنیاز مردم جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با قید فوریت نسبت به تشکیل گروه مشترک باحضور معاون بهداشتی و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، معاون بازرسی سازمان صمت، نسبت به بازرسی و نظارت شبانه‌روزی از داروخانه‌ها و مراکز عرضه محصولات بهداشتی سطح استان و کلیه انبارهای آن اقدام و در صورت مشاهده هرگونه تخلف ضمن پلمپ مرکز مربوطه؛ مراتب جهت برخورد قانونی سریعاً به دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گزارش شود.

وی افزود: هرگونه احتکار، اختفا و امتناع، کم‌فروشی، گران‌فروشی، عدم عرضه کالا محصولات بهداشتی و پزشکی یا تقلبی و غیراستاندارد از سوی داروخانه‌ها به مصرف‌کنندگان جرم تلقی و با متخلفین به‌شدت برخورد قضایی می‌شود.

هشدار به محتکران بهداشتی در ایلام

"حیدر ولی‌زاده"، معاون اجرایی در امور شعب تعزیرات حکومتی ایلام با تأکید بر اینکه هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به «کرونا» در استان ایلام وجود ندارد و دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، موارد مشکوک و مبتلا به کرونا در سطح استان ایلام تکذیب می‌نماید بیان داشت: مردم ولایتمدار استان ایلام به اخبار کذب و شایعات بی‌اساس توجه ننمایند.

معاون اجرایی در امور شعب تعزیرات حکومتی ایلام گفت: داروخانه‌های سطح استان موظف‌اند کالاهای بهداشتی و پزشکی را به نرخ مصوب قانونی به مصرف‌کنندگان عرضه نمایند و هرگونه افزایش قیمت خودسرانه یا عدم عرضه کالا به مصرف‌کنندگان جرم تلقی و با افراد متخلف به‌شدت برخورد قاطع و قضایی صورت می‌گیرد.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب