کد مطلب: 42567
تاریخ انتشار : 1398-12-05 08:01
استاندار ایلام گفت: برگزاری کنسرت ها، مسابقات ورزشی، گردهمایی ها، همایش ها و انبوه های جمعیتی تا اطلاع ثانوی در استان ممنوع است.

به گزارش ايلام بيدار ، "قاسم سلیمانی"، استاندار ایلام در نشست قرارگاه زیستی و مدیریت بحران استان در خصوص بیماری کرونا و شرایط کنونی استان، اظهار کرد:مردم آرامش خود را حفظ کنند و در راستای پیشگیری از بیماری کرونا همکاری کنند.

وی تصریح کرد: تا اطلاع ثانوی برگزاری کنسرت ها، مسابقات ورزشی، گردهمایی ها، همایش ها و انبوه های جمعیتی در استان ممنوع است اما کماکان می بینیم برخی رعایت نمی کنند.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه در مورد بیماری کرونا بحث پیشگیری بسیار بسیار مهم است، گفت: الان در شرایط آماده باش هستیم و همه باید مواظبت کنند تا از ورود بیماری جلوگیری شود.

وی افزود: امروز علی رغم اصرار بر عدم دست دادن و روبوسی اما کماکان می بینم همه دارند این کار را تکرار می کنند و البته این می تواند در اشاعه بیماری خطرساز باشد.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه تعطیلی ها بر اساس گزارش مراجع ذی ربط و تصمیم نهایی ستاد مرکز که در کشور تشکیل شده صورت می گیرد،یادآور شد: ما نمی توانیم بر اساس تصمیم استان های مجاور در ارتباط با موضوعات داخل استان تصمیم بگیریم چراکه ما یک استان مستقل هستیم و تصمیمات تابع شرایط داخل استان است.

استاندار ایلام یادآور شد: در این وضعیت انتظار هست که دستگاه های تخصصی با اعلام نظر و مشاوره درست به ما کمک کنند. 

وی گفت: هرجا احساس کنیم در ارتباط با بیماری نیاز به تعطیلی مراکز خاصی هست حتما این کار را خواهیم کرد منتها بحث ما این است که این روال باید بر اساس نظر تخصصی اعمال شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم استان تا اطلاع ثانوی از مسافرت های غیر ضروری به استان های دیگر به ویژه مناطق آلوده به ویروس کرونا اکیدا خودداری کنند.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب