کد مطلب: 42277
تاریخ انتشار : 1398-11-24 07:49
مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: فاز اول طرح راه آهن ایلام به طول ۱۷ کیلومتر در سفر رئیس جمهور به استان کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش ایلام بیدار،"علی اصغر کاظمی" ،مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: راه آهن یکی از مطالبات جدی مسئولان و مردم استان برای توسعه زیرساخت های ارتباطی در استان است که به زودی محقق می شود.

وی اظهار کرد: استان ایلام با توجه به مرز مهران، از توجیه بالایی برای برخورداری از راه آهن برخوردار است.

کاظمی با اشاره به اینکه در حال حاضر تمامی مقدمات، مطالعات، زمان بندی و بودجه پروژه راه آهن ایلام آماده شده و به طور قطع در سفر رئیس جمهور به استان کلنگ زنی می‌شود، افزود: فاز اول این طرح به طول ۱۷ کیلومتر از سمت اسلام آباد تا ایلام طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه هزینه ساخت راه آهن به خصوص در استان کوهستانی ایلام بالاست و برای آغاز به کار این پروژه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، گفت: قرار شده است در نشست با رئیس جمهور و جمعی از مدیران کلان، وزرای مربوطه و سازمان برنامه و بودجه اعتبار مشخصی برای این پروژه اختصاص داده شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام خاطرنشان کرد: کل عملیات ریل گذاری مسیر اسلام آباد غرب به ایلام ۷۳ کیلومتر است، البته در تلاش هستیم که در فاز بعدی ایلام به راه آهن اندیمشک در بخش جنوبی استان نیز وصل شود.
پایان پیام/

برگزیده سایت

در گفتگوی تفضیلی با کارشناس مسائل نظامی بررسی شد؛
پایان شوم استراتژی دفاع متحرک عراق با آزادسازی مهران؛
دکترای روابط بین الملل در گفتگو با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب