کد مطلب: 41923
تاریخ انتشار : 1398-11-13 12:11
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: در مجموع ۴۵ درصد داوطلبان انتخابات مجلس در ایلام تایید صلاحیت شدند.

به گزارش ایلام بیدار" محمد نوذری"، رئیس ستاد انتخابات استان ایلام صبح یکشنبه با عنوان این خبر که با تایید صلاحیت ۱۷ نفر جمع تایید صلاحیت شدگان دو حوزه انتخابیه استان به ۵۴ نفر رسیده است، به تشریح روند بررسی صلاحیت داوطلبین پرداخت و گفت: از ۱۳۱ داوطلب ثبت نام کننده ۳ نفر در بررسی هیئت اجرایی رد صلاحیت شد و ۹ نفر نیز انصراف دادند.

وی با اشاره به تایید صلاحیت ۳۸ نفر توسط هیئت نظارت استان و رد صلاحیت ۸۱ نفر، اضافه کرد: در بررسی شورای نگهبان نیز ۵۴ داوطلب تایید و ۶۵ نفر رد صلاحیت شده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات استان مجموع تایید صلاحیت شدگان را بیش از ۴۵ درصد عنوان کرد و گفت: از این میزان ۳۷ داوطلب در حوزه شمالی و ۱۷ دوطلب در حوزه جنوبی استان تایید صلاحیت شده است.

وی با اشاره به این مطلب که از ۱۷ داوطلب تایید شده توسط شورای نگهبان ۱۰ نفر آنها وضعیت عدم احراز و ۷ نفر وضعیت رد صلاحیت داشته بودند، اضافه کرد: از بین دواطلیین تایید شده توسط هیئت نظارت استان فقط یک داوطلب صلاحیت آن از طرف شورای نگهبان رد شده است.

نوذری در ادامه گفت: آن عده از داوطلبان نمایندگی مجلس که صلاحیت آنان در مراحل قبلی تایید و در شورای نگهبان احراز نشده، می‌توانند شکایت خود را تحویل دهند.

وی افزود: داوطلبان مزبور می‌توانند جهت ارائه شکایت خود ظرف مدت ۳ روز از تاریخ ۹۸/۱۱/۱۲ الی ۹۸/۱۱/۱۴ پس از دریافت و تکمیل فرم شکایت، مدارک خود را تحویل داده و رسید آن را دریافت نمایند.

برگزیده سایت

ایلام بیدارگزارش می دهد؛
در نشست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اصحاب رسانه؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب