کد مطلب: 41463
تاریخ انتشار : 1398-10-29 06:56
استاندار ایلام با اشاره به اینکه استان ایلام در آمار خودکشی وضعیت خوبی ندارد، گفت: آمارها نشان از کاهش این پدیده شوم در استان دارد.

به گزارش ایلام بیدار،"قاسم سلیمانی دشتکی" ، در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان که با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد، گفت: استان ایلام در موضوع طلاق رتبه ۳۰ و جزو استان‌های برتر کشور است.

وی اظهار کرد:همچنین استان در وضعیت اعتیاد در ردیف ۲۹ کشور و از استان‌های پاک کشور هست.

استاندار ایلام سپس به وضعیت برخی ناهنجاری‌های اجتماعی در استان اشاره کرد وافزود: در آمار خودکشی متأسفانه وضعیت خوبی نداریم اما آمارها نشان از کاهش این پدیده شوم در استان دارد.

وی در ادامه به سند ارتقاء وضعیت زنان استان اشاره کرد و گفت: پژوهش‌ها باید وضعیت موجود را مورد واکاوی و هدف قرار دهند تا بتواند با اطلاعات موجود نقشه راهی شفاف و به روزی برای اصلاح و توسعه در استان شکل دهند.

سلیمانی دشتکی در ادامه به وضعیت زنان در استان پرداخت و گفت: اگرچه امروز وضعیت زنان در شاخص‌های مختلف نسبت به مردان ضعیف‌تر است اما در این دولت شاخص‌ها روبه بهبودی است.

وی ادامه داد: امروز در حوزه بانوان نسبت به گذشته در حوزه‌های مختلف به مراتب وضعیت بهتری پیدا کرده‌ایم به طور مثال در حوزه مدیریتی قبل از دولت تدبیر و امید تنها ۱ مدیرکل و یک معاون مدیرکل از بانوان داشته‌ایم الان این میزان به ترتیب به ۸ و ۱۶ نفر افزایش یافته است.

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب