کد مطلب: 41394
تاریخ انتشار : 1398-10-26 08:31
اما آنچه در این شرایط نیاز مردم سیل زده سیستان است، مواد غذایی و پوشاک و البسه و اقلام ضروری است. در همین راستا استان ایلام برای کمک رسانی به مردمان سیل زده سیستانی اقدام کرده است.

به گزارش ايلام بيدار ، بارش های شدید باران در استان سیستان و بلوچستان باعث ایجاد سیل کم سابقه در این استان شده بطوریکه شدت این بارش ها مشکلاتی را برای مردمان این خطه از کشور به وجود آورده است.

براساس آخرین اخبار، ۸۰ درصد ارتباطات راه‌های روستایی و عشایری این استان به دلیل سیل قطع شده است، همچنین ۴۰ درصد مدارس دچار آبگرفتگی شدند.

اما آنچه در این شرایط نیاز مردم سیل زده سیستان است، مواد غذایی و پوشاک و البسه و اقلام ضروری است. در همین راستا استان ایلام برای کمک رسانی به مردمان سیل زده سیستانی بسیج شده است.

ارسال کمک های مردمی برای سیل زدگان

"احمد کرمی"، معاون عمرانی استانداری ایلام در این رابطه گفت: باتوجه به بعد مسافت بین دو استان ایلام و سیستان و بلوچستان تمرکز کمک به این استان سیل زده بیشتر بر روی جمع آوری کمک های نقدی باشد.

وی افزود: دستگاه های مختلف، شرکت ها، مردم، خیرین پایگاه های مقاومت بسیج و پیمانکاران کمک های نقدی خود را به پایگاه های مردمی هلال احمر، سپاه، کمیته امداد و بهزیستی تحویل دهند یا به شماره حساب های این ادارات واریز کنند.

کرمی یادآور شد: هلال احمر، سپاه، کمیته امداد و بهزیستی در پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی در نقاط مختلف استان ایلام، فهرست اقلام مورد نیاز مردم سیل زده سیستان و بلوچستان را برای اطلاع عموم مردم در کنار این پایگاه ها قرار دهند تا مردم بر حسب توان خود در این امر خیر و نوع دوستانه کمک کنند.

وی با بیان اینکه مردم از اهدای البسه و اسباب بازی دسته دوم خودداری کنند، اضافه کرد: اقلام غیرنقدی بعد از جمع آوری در قالب کاروان های ارسالی از استان ایلام به استان سیستان و بلوچستان اعزام می شود و همچنین اداوات راهسازی و لایروبی نیز با وجود طولانی بودن مسافت بین ۲ استان برای آنها ارسال می شود.

وی گفت: در صحبت هایی که با معاون عمرانی و مدیر بحران استانداری سیستان و بلوچستان امروز صبح داشتیم نیازهای این منطقه سیل زده احصا شد که مواد غذایی چون خرما، لوازم بهداشتی، البسه نو، آب معدنی، تانکر آب، ست های امداد، انواع ماشین آلات و ادوات راهسازی، آب و لجن کش، تیم های امدادی و چادر، پتو، ... از جمله موارد مورد نیاز مردم سیل زده این استان است.

کرمی یادآور شد: باتوجه به اینکه استان ایلام سابقه درگیری سیل را داشته شرایط بحرانی استان سیستان و بلوچستان قابل درک است و باید دستگاه های مختلف با ترغیب و تشویق کارکنان خود مبلغی هرچند اندک از حقوق آنها را برای کمک به مردم آسیب دیده سیستان و بلوچستان در نظر بگیرند.

وی تاکید کرد: کمک های نقدی و غیرنقدی استان ایلام اهدایی به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان به وزارت کشور و مدیریت ستاد بحران گزارش می شود و با توجه به اندک بودن فرصت دستگاه ها از فردا اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند و همچین روز جمعه در مصلی شهر ایلام و تمام مساجد محل برگزاری نماز جمعه صندوق های جمع آوری کمک به سیل زدگان گذاشته شود.

جمع آوری کمک های مردمی توسط سپاه

روابط عمومی و تبلیغات سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام با هدف یاری‌رسانی به هموطنان گرفتار در محاصره سیل استان سیستان و بلوچستان پیامی صادر کرد و از مردم خواست کمک‌های خود را در اختیار این مجموعه قرار دهند تا به دست سیل‌زدگان برسد.

در این پیام آمده است: به اطلاع مردم شهیدپرور و نوع دوست استان می رساند با توجه به حجم بالای خسارت‌های ناشی از سیل در است‌ سیستان و بلوچستان و نیز برخی مناطق جنوب کشور و ضرورت امدادرسانی به هموطنان گرفتار در محاصره سیل و کسانی که خانه و کاشانه خود را از دست داده‌اند، تقاضا می‌شود در اقدام بشردوستانه کمک‌های خود را به نواحی مقاومت سپاه و تمام حوزه‌های مقاومت بسیج در کل استان ایلام تحویل دهید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست سیل‌زدگان عزیز برسد.

اقلام مورد نیاز، چادر، مواد غذایی، لباس اعلام می شود،  همچنین شماره شبا 030150000005151818086011 نزد بانک سپه سازمان بسیج مستضعفین برای دریافت کمک‌های مالی مردم در نظر گرفته شده است.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب