کد مطلب: 41364
تاریخ انتشار : 1398-10-25 16:19
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام گفت: 20 درصد از حجم سد مخزنی «گلال» پر شده که این سد در سفر رئیس جمهور به ایلام افتتاح می‌شود.

به گزارش ايلام بيدار ،علی پوراحمد مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام گفت: حجم مخزن سد گلال ۲۰ میلیون متر مکعب است که  هم اکنون ۴ میلیون متر مکعب یعنی ۲۰ درصد از این ظرفیت پر شده است.

وی افزود: سد مخزنی گلال (شهدای ایلام) با حضور حسن روحانی رئیس جمهور در سفر به ایلام به طور رسمی افتتاح و آبگیری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام، اظهار کرد:هدف از اجرای سد گلال، تامین آب آشامیدنی بخش چوار و همچنین تامین آب بخش صنعت پتروشیمی ایلام و پالایشگاه گاز است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سه سد دویرج دهلران برای استفاده در بخش کشاورزی، سد چم گردلان جهت تامین آب شرب شهر ایلام و سد کنگیر ایوان نیز برای استفاده در بخش کشاورزی استان فعال است.

پوراحمد اظهار کرد: علاوه بر این سدها، ۳ سد دیگر شامل میمه، سیکان و کنجانچم در دست احداث است و ۲ سد چناره و گدارخوش نیز در آینده اجرایی خواهند شد.

سد مخزنی گلال روی رودخانه گلال یا قلادوله و در فاصله حدود ۱۰ کیلومتری غرب روستای مورت از توابع بخش چوار شهرستان ایلام قرار دارد. 

انتهای پیام-/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب