کد مطلب: 40035
تاریخ انتشار : 1398-09-14 20:28
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: از ۶۰ داوطلب ثبت نام کننده تا پایان روز پنجم ۵۷ نفر مرد و ۳ نفر زن هستند.

به گزارش ايلام بيدار ، "محمد نوذری"، معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام و رئیس ستاد انتخابات استان به تشریح روند ثبت نام نامزدهای انتخاباتی دور یازدهم مجلس شورای اسلامی در پایان روز پنجم پرداخت و گفت: تا امروز ۶۰ داوطلب ۴۰ نفر در حوزه شمالی و ۲۰ نفر در حوزه جنوبی با حضور در دو مرکز حوزه انتخابیه استان در این دوره از رقابت ها نام نویسی کرده‌اند.

وی در ادامه دامنه ی سنی داوطلبان در پایان روز پنجم بین ۳۲ تا ۶۵ سال اعلام کرد و گفت: در این میان در رده سنی ۳۰تا ۳۵ سال ۳ نفر، ۳۶ تا ۴۰ سال ۱۱نفر، ۴۱ تا ۴۵ سال ۹ نفر، ۴۶ تا ۵۰ سال ۱۹ نفر، ۵۱ تا ۵۵ سال ۱۳ نفر، ۵۶ تا ۶۵ سال ۵ نفر در این دوره از رقابت ها ثبت نام کردند.

وی افزد: از ۶۰ داوطلب ثبت نام کننده ۵۷ نفر مرد و ۳ نفر زن هستند.

نوذری در ادامه به سطح تحصیلات نامزدهای انتخاباتی اشاره کرد و گفت: از ۶۰ نفر داوطلب ۶ نفر مدرک کارشناسی (معادل کارشناسی ارشد) ۴۵ نفر کارشناسی ارشد، ۸ نفر دکترا و یک نفر دارای تحصیلات حوزوی است.

وی در ادامه شغل داوطلبان را ۲۰ نفر کارمند، ۱۱ نفر بازنشسته، ۹ نفر فرهنگی، ۱۱ نفر شغل آزاد، ۵ نفر استاد دانشگاه، ۲ نفر نماینده مجلس و ۲ نفر بیکار اعلام کرد و گفت: تاکنون در این دوره از رقابت ها ۳ نامزد سابقه نمایندگی(دو نفر از نمایندگان حال حاضر حوزه شمالی و یک نفر از نمایندگان ادوار) دارند و ۲۱ نفر نیز دارای سابقه ایثارگری هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام، روز پنجم نام‌نویسی را شلوغ‌ترین روز با ۲۱ ثبت‌نام کننده اعلام کرد و گفت: احتمال می رود در دو روز باقیمانده این رکورد شکسته شود و حجم بیشتری از نامزدهای انتخاباتی با حضور در مرکز دو حوزه انتخابیه استان نام‌نویسی کنند.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب