کد مطلب: 37791
تاریخ انتشار : 1398-06-24 06:59
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: ۳ عامل راه، وسیله نقلیه و انسان از موضوعاتی است که افسران ما در هنگام بروز تصادفات رسیدگی می‌کنند.

به گزارش ايلام بيدار ، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر مقصر شدن خودروسازان در هنگام بروز تصادف اظهار کرد: ۳ عامل راه، وسیله نقلیه و انسان از موضوعاتی است که افسران ما در هنگام بروز تصادفات در جاده‌ها و شهرها رسیدگی می‌کنند و در فرم کروکی به آن تاکید شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه کروکی‌های زیادی بر اساس تشخیص کارشناس، پلیس خودروساز یا عامل راه را مقصر می‌کند و سازمان راهداری آن بخشی که در استان است را در تصادف سهیم می‌کند، افزود: طبق تحلیل های ۳سال اخیر بر اساس تصادفات ۱۱سال گذشته، اکثر مشکلات برای راه بوده و در حال حاضر نیز خودرو‌های تولید داخل ایربک و استاندارد‌های یورو ۴ و... را نیز دارند.

وی بیان کرد: در مجموع، ۹۲ درصد تصادفات به عامل انسانی بر می‌گردد و راه و صنعت نسبت به خود فرد از درصد کمتری برخوردار هستند.

سردار هادیانفر گفت: متوسط واژگونی‌ها ۲۹ درصد است، اما این مقدار در هنگام اتفاق افتادن یک پیک ترافیکی تا ۴۹ درصد نیز افزایش پیدا می‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه عامل واژگونی وسایل نقلیه خستگی و خواب آلودگی است، افزود: ما بار‌ها تاکید کرده‌ایم که خواب جایگزینی جزء خود خواب ندارد و رانندگان حتما باید با استراحت کامل رانندگی کنند.

وی تاکید کرد: رانندگان برای هر ۲ ساعت رانندگی باید ۱۵ دقیقه استراحت داشته باشند.

انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب