کد مطلب: 37131
تاریخ انتشار : 1398-05-26 13:00
وزیر امور خارجه گفت: همه‌ وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم و آنچه‌ که کشور را حفظ کرده فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش ايلام بيدار ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در کنگره ملی الماس‌های درخشان که امروز برگزار شد، اظهار کرد: همه‌ وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم؛ آنچه‌ که کشور را حفظ کرده و علی رغم همه‌ ناملایمتی‌ها باعث شده  پیش برود  فرهنگ ایثار و شهادت است.

ظریف بیان کرد: همه مردم از فرهنگ ایثار و شهادت بهره‌مند هستند و با این فرهنگ توانسته‌اند کشور را در برابر تجاوز‌ها و فشار‌ها بیمه کنند

او گفت: به خاطر فرهنگ ایثارگری مردم ایران، آمریکا نتوانسته است با ادعای ابرقدرتیش در مقابل کشور ما ایستادگی کند.

وزیر امور خارجه افزود: به لطف خدا توانسته‌ایم در حوزه‌های مختلف پیشرفت کنیم و همین مورد را هم مدیون مردم و مقاومت آن‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه مردم ما مبنای قدرتمان هستند و هر چه داریم از مردم است، گفت: هر چه نعمت در زیر سایه پروردگار داریم از مردم است.

وزیر امور خارجه افزود: وابستگی ما به مردم و فرهنگ ایثار و شهادت  بسیار مهم است و این شمائید که، ولی نعمت ما هستید.

وی با بیان اینکه وظیفه ما این است که قدردان مقاومت مردم باشیم و باری را از روی دوش این مردم بزرگ برداریم، اظهار کرد: وظیفه داریم هزینه‌های معیشت این مردم را کاهش دهیم.

ظریف با بیان اینکه اگر باور داریم به خاطر همین مردم است که سربلند هستیم، گفت: این مردم هستند که برای ما تعیین تکلیف می‌کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان بیان کرد: همه مردم ما از چشمه جوشانی که از امام حسین (ع) به ارث برده اند بهره‌مند هستند و کشور را در برابر همه فشار‌ها و تجاوزات بیمه کردند.

او با بیان اینکه در دنیای کنونی، قدرت فقط نظامی، اطلاعاتی و سیاسی نیست، بلکه فرهنگ، باور، ایثار، از خود گذشتگی، توانمندی و ایستادگی عامل و شاخصه بزرگ قدرت هستند، گفت: باید همواره به یاد داشته باشیم که سربلندی، عزت و شرف امروز را مدیون چه کسانی هستیم.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب