کد مطلب: 36639
تاریخ انتشار : 1398-04-12 07:30
مدیر کل راهداری و حمل جاده‌ای استان ایلام از تردد بیش از ۲۰۱ هزار تبعه سایر کشورها از مرز بین المللی مهران طی سه ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ، "نورالله دلخواه"، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام در جمع خبرنگاران با بیان این خبر گفت: در سه ماه نخست سال جاری ۷۵۰ هزار نفر از مرز بین‌المللی مهران ترددکردند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است.

وی افزود: از این تعداد ۵۴۸ هزار ۸۵۱ نفر ایرانی و بیش از ۲۰۱ هزار ۱۴۹ نفر خارجی بوده که از مرز بین‌المللی مهران به داخل وخارج از کشور تردد داشته‌اند.

دلخواه اضافه کرد: در سه ماهه نخست امسال ۴۰ هزار و ۱۵۱ تن کالا توسط ۲ هزار و ۵۴۶ دستگاه از مرز مهران ترانزیت شده است.

وی ادامه داد: مرز مهران یکی از کانون‌های مهم تردد زوار و صادرات کالا به کشور عراق است.

دلخواه اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون دو جلسه مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ با موضوع تخلفات مربوط به رانندگان و دوجلسه مربوط به کمیسیون ماده ۱۲ با موضوع شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل کالا و مسافر در این اداره کل تشکیل شده است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۶۵ پرونده تخلف درکمیسیون ماده ۱۱ مورد بررسی قرار گرفته است که عمده تخلفات بررسی شده را عدم رعایت ضوابط و مقررات مربوط به تهیه تنظیم و استفاده از بارنامه، عدم رعایت ضوابط و مقررات مربوط به تهیه تنظیم و استفاده از صورت وضعیت مسافری، سو استفاده از کارت هوشمند راننده، عدم استفاده از تجهیزات ایمنی بوده است.

دلخواه با اشاره به آرای صادره در کمیسیون ماده ۱۱ گفت: از تعداد ۳۹ پرونده ۲ مورد تذکر کتبی، ۱ مورد قطع خدمات یک ماهه ،۳۱ مورد برائت و ۵ مورد جریمه نقدی از آرای صادره در این کمیسیون بوده است.

وی گفت: عمده آرای پرونده‌های بررسی شده در این کمیسیون جابجایی بار بدون استفاده از بارنامه، جابجایی مسافر بدون استفاده از صورت وضعیت، عدم استفاده از تجهیزات ایمنی، عدم رعایت ضوابط و مقررات جابجایی بارهای ترافیکی و عدم ثبت در ناوگان مسافری ساعت است.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب