کد مطلب: 36462
تاریخ انتشار : 1398-03-19 08:52
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از فعال شدن گیت ویژه تورهای گردشگری در مرز مهران در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ، "عبدالمالک شنبه زاده"، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در جریان بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار کرد: برای جلوگیری از مشکلات ورود گردشگران عراقی به ایلام گیت ورود و خروج ویژه تورهای گردشگری عراقی در پایانه مرزی مهران راه اندازی می شود.

وی گفت: طی هماهنگی های به عمل آمده با فرماندار شهرستان مهران و دیگر دستگاه های اجرایی جهت ورود تورهای گردشگری عراق به استان ایلام، گیت اختصاصی در آینده نزدیک محقق می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام تصریح کرد: در راستای سفر استاندار ایلام و سپس تیم ویژه گردشگری ایشان به کشور عراق و استان‌های نجف اشرف، المثنی و دیوانیه و عقد قرارداد با بخش خصوصی عراق مبنی بر ورود تورهای گردشگری به ایلام نخستین تور ۴۷ نفره گردشگری جهت باردید از جاذبه های گردشگری، اثار تاریخی ایام تعطیلات عید فطر وارد استان شدند.

شنبه زاده تاکید کرد: مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و سایر بخشهای استان نیز آماده استقبال و پذیرایی از گردشگران عراقی هستند.

وی وجود مشترکات فرهنگی، دینی و تاریخی را از مهمترین زمینه ها و دلایل توسعه همکاریهای فی مابین بین ایران و عراق در بحث گردشگری دانست.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب