کد مطلب: 36246
تاریخ انتشار : 1398-02-25 08:56
اعضا شورای شهر ایوان در زمان انتخابات وعده هایی در راستای عمران شهری به مردم دادند که همچنان قطار وعده ها برزمین مانده است.

به گزارش ايلام بيدار ، در قانون اساسی کشورمان شوراها در چارچوب تحقق اصل عدم تمرکز اداری گامی در جهت توسعه سهم مشارکت مردم در نظام اجرایی جامعه محسوب می شوند و بر اساس آن بخشی از امور اداری استان ها، شهرستان ها، بخش ها و روستاها به مردم واگذار می شود.

در این سیستم مردم با انتخاب نمایندگانی برای انجام بخشی از امور اجرایی جامعه با اختیارات تعریف شده قانونی، در اداره امور محل خود مشارکتی عینی خواهند داشت.

از این منظر شوراها باعث افزایش نقش مشارکت مردم در اداره امور می شوند؛ این مشارکت از یک سو سبب افزایش احساس مسئولیت بیشتر در بین مردم می شود و از سوی دیگر موجب ظهور خلاقیت ها و ابتکارات افراد در اداره امور حتی در کوچکترین واحدهای اجتماعی در سطح روستاها و محلات می شود.

اعضای شورای شهر مهم‌ترین نقش را در اعتلای آن شهر دارند اما شهر ایوان درگیر روایتی ناتمام از اختلافات داخلی و سیاسی‌بازی اعضای شورای شهر شده است.

اختلافاتی که باوجود گذرماهها و دادن وعده هایی به شهروندان همچنان نا امیدی را در ذهن شهروندان متبادر می کند.

دوران انتخابات شوراها پربود از وعده های کاندیدها که هر کدام با لحن خاصی سعی در بیان وعده های خود را داشتند اما انتخابات به پایان رسید و چند تن از کاندیداها به پارلمان شهری ایوان راه یافتند تا سکان عمران شهری رابه دست بگیرند.

اگر گذری از کوچه پس کوچه های شهر ایوان داشته باشید خواهید فهمیدکه شورای شهر ایوان برنامه ای برای آبادانی وعمران شهری ایوان  نداشته است،چرا که وضعیت عمران شهری باوجود گذشت ماهها همچنان نا امید کننده است وحتی داد ائمه جمعه را نیز درآورده است.

درپایان نگارنده این موضوع را متذکر می شودکه اعضا شورای شهر بدانند که باید پاسخ اعتماد ورای مردم را با ارائه یک برنامه مسنجم ومنظم بدهندتا شاهدشهری آباد باشیم.

جویزر

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب