کد مطلب: 35991
تاریخ انتشار : 1398-01-27 13:28
رئیس پلیس راه ایلام با اشاره به اینکه جاده های استان ایلام برای تردد عشایر کوچ‌رو خطرناک است، از تلف شدن ۱۶ راس دام در کمربندی شرقی ایلام خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ، "رضا همتی زاده"،رئیس پلیس راه ایلام در ایا باره گفت: به منظور جلوگیری از حوادث و سوانح و تأمین امنیت و سرقت‌های احتمالی، بهترین راه ممکن برای انتقال و جابجایی احشام از طریق وسایل نقلیه بوده و از کوچ سنتی پرهیز کنند.

وی افزود: با وجود کوهستانی و پرپیچ و خم بودن محورهای مواصلاتی استان و وجود تونل‌ها و عرض کم جاده‌ها تردد احشام باید خارج از مسیر جاده صورت گیرد تا خدایی ناکرده دچار حوادث نشوند.

همتی زاده با اشاره به عبور عشایر کوچنده از جاده‌های اصلی و خطرات ناشی از آن، گفت: صاحبان گله‌ها باید در مسیرهایی که تردد وسایل نقلیه در آنها وجود ندارند حرکت کنند و در صورت لزوم از مسیرهایی که پل زیر گذر وجود دارد گله‌ها را در آن مسیر عبور دهند.

رئیس پلیس راه ایلام در پایان با اشاره به اینکه صاحبان گله از حرکت دادن گله‌ها در هنگام غروب آفتاب و شبانه خودداری کنند گفت: متأسفانه در یک تصادف وسیله نقلیه که با احشام در کمربندی شرقی ایلام صورت گرفته بود به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی و ورود غیر مجاز گله به سطح جاده از سوی صاحب گله (نقض ماده ۲۱۰ آئین نامه راهور) تعداد ۱۶ رأس گوسفند در این تصادف تلف شدند که صاحب گله به دلیل ذکر شده ۵۰ درصد مقصر حادثه شناخته شد.

 

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

یونس هواسیان رئیس اتاق اصناف استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار ایران بیدار با اشاره به طرح جهاد همبستگی ملی که از سوی رئیس سازمان بسیج مستضعفین اعلام شده بود گفت: طرح جهاد همبستگی ملی طرحی به موقع در یک زمان مناسب است که می تواند بسیاری از مشکلات مردم مناطق سیل زده را حل کند. وی اظهار کرد: در طول دوران انقلاب اسلامی هر جا از ظرفیت مردم و بسیج استفاده شده برکات فراوانی را نیز در پی داشته است. هواسیان افزود: بسیج از متن مردم است و اعتماد همه صنوف به بسیج باعث می شود که مشارکت ویژه ای را در زمینه طرح جهاد همبستگی ملی شاهد باشیم. رئیس اتاق اصناف استان ایلام ادامه داد: همکاران ما در اتاق اصناف استان تلاش می کنند تا طرح هر کاسب یک کالای اساسی را برای کمک به سیل زدگان عملیاتی کنند و این کار مهم و به موقع را از همین امروز شروع خواهیم کرد.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب