در 9 ماهه نخست سال جاری انجام گرفت؛
افزایش 9 درصدی صادرات کالا از مرز بین المللی مهران
کد مطلب: 34977
تاریخ انتشار : 1397-10-11 07:56
مدیرکل گمرک استان ایلام از افزایش 9 درصدی صادرات کالا از مرز بین المللی مهران به کشور عراق نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد

به گزارش ايلام بيدار ، "روح الله غلامی"، مدیرکل گمرک استان ایلام با اعلام این خبر گفت: در مدت 20 ماه گذشته روند صادرات از مرز مهران چندان مطلوب نبود به طوری که در این مدت شاهد روندی منفی در خروجی کالاهای صادراتی از این مرز بودیم.

وی از رونق و افزایش صادرات از مرز مهران در مدت یک ماه گذشته خبر داد و افزود: هم اکنون روند صادرات از مرز مهران بسیار مثبت شده و شاهد رونق صادرات انواع کالاهای صادراتی در این مرز هستیم، به طوری که در برخی روزهای گذشته(تنها یک روز) بیش از 10 میلیون دلار از این مرز به کشور عراق صادر شده است.
مدیر کل گمرک استان ایلام با بیان اینکه سال گذشته یک میلیارد و 200 میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق صادر شده بود، تاکید کرد: اگر روند صادرات به همین منوال ادامه یابد رکورد سال های گذشته نیز شکسته خواهد شد.
غلامی در بخش دیگری از سخنان خود از ممنوعیت صادرات کالاهای اساسی و اقلام ضروری که مستقیم با سفره مردم مرتبط است از مرز مهران خبر داد و گفت: این ممنوعیت شامل کالاهای اساسی از جمله برنج، گوشت، مرغ، قند و شکر و دیگر کالاهای ضروری که مستقیم با سفره و معیشت مردم مرتبط است، می شود.
وی تاکید کرد: مسافران عراقی با خریداری کالاهای مورد نیاز مردم و خروج آن از مرز باعث افزایش قیمت و در درازمدت کمیاب شدن این کالاها می شوند.
مدیرکل گمرک استان اضافه کرد: ضمن احترام به مسافران و مهمانان کشور همسایه عراق، توصیه ما این است که کاروان ها این اقلام را بهمراه خود نیاورند زیرا برای عودت آن با مشکل مواجه می شوند.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب