کد مطلب: 32111
تاریخ انتشار : 1397-02-21 14:25
امام جمعه ایلام گفت:اعتماد دوباره به سران اروپایی برای حفظ برجام اشتباه راهبردی و ساده لوحانه دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ايلام بيدار ،حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت:دولت در آزمون مذاکره با آمریکا نمره قبولی نگرفت و از این آزمایش بزرگ موفق نشد. اگر توصیه‌های دلسوزانه رهبر حکیم انقلاب نسبت به عدم اعتماد به آمریکا عمل می‌شد امروز شاهد این اتفاق بزرگ که خسارت‌های  جبران ناپذیری به کشور وارد کرد و منافع ملی را اینچنین به تاراج گذاشت، نبودیم.
وی ادامه داد:اعتماد به آمریکا و غرب و غفلت از شمشیر خدعه و خیانت آنان غفلت از هشدار مهم رهبری مبنی بر توافق نکردن بهتر از توافق بد است.
امام جمعه ایلام تاکید کرد:خودشیفتگی در مذاکره با شش قدرت جهانی و غفلت از قدرت جمهوری اسلامی ایران و نادیده گرفتن سوابق عهدشکنی طرف‌های مقابل ، خوشبینی به اروپا و غفلت از سیطره آمریکا بر معادلات سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا از خسارت‌های بزرگ به نظام و انقلاب اسلامی است و مسببان این فاجعه بزرگ سیاسی اقتصادی و امنیتی و حیثیتی باید در برابر تاریخ و امام و انقلاب و خون هزاران شهید جوابگو باشند گرچه هیچ جوابی جز شرمساری در پیشگاه ملت بزرگ ایران ندارند.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی بیان کرد:اینکه آقایان می‌گویند مزاحم برجام از برجام خارج شد چرا در این دو سال و نیم از این مزاحم عهدشکن هیچ حرفی زده نشد و گفته می‌شد باید با کدخدا مذاکره کرد و کنار آمد و مکرر گفته می‌شد برجام فتح‌الفتوح و بزرگ‌ترین پیروزی و نفس کشیدن را منوط به برجام کردند.
امام جمعه ایلام گفت:حالا برای این اشتباه در برابر ملت و امام و رهبری چه پاسخی دارید، منافع ملی را به خطر انداختید و حالا حاضر نیستید به شکست این پروژه اعتراف کنید و از پیشگاه ملت و رهبری عذرخواهی کنید و باز پروژه دیگری را در ادامه برجام با اروپایی‌ها که در طول 40 سال انقلاب بدترین برخوردها با ملت ایران داشتند را شروع کردید.
وی تصریح کرد:اعتماد دوباره به سران اروپایی برای حفظ برجام اشتباه راهبردی و ساده لوحانه دولت تدبیر و امید است.
نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد:اگر باز به اروپایی‌ها اعتماد کنید باید بدانید که اروپایی‌ها بدون آمریکا کوچکترین اقدامی در اجرای برجام نخواهند داشت؛ بنابراین در چنین شرایطی نمی‌توان از آلمان و انگلیس و فرانسه انتظاری داشت که آنها بدون آمریکا برجام را حفظ کنند، سگ زرد هم برادر شغال است.
امام جمعه ایلام گفت:شما می‌گفتید اگر آمریکا از برجام خارج شود یقینا تصمیمی غافلگیرانه و پشیمان کننده اخذ می‌کنید چرا در واکنش به رفتار آمریکا منفعلانه برخورد کردید.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی در ادامه خطبه های خود با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور گفت:مشکل امروز مردم گرانی دلار هفت هزارو 400 تومانی و سکه دو میلیون تومانی بوده نه جنجال بر سر فیلترینگ تلگرام، وضعیت آشفته بازار ارز نتیجه تحلیل‌های غلط و خوش‌بینی‌های خلاف واقع است.
وی ادامه داد: قطعا دشمن با ترفندهای مختلف دایم علیه انقلاب و نظام توطئه می‌کند ، مسؤولان باید واقع‌بینانه رفتارهای دشمن را رصد کنند و آن را صادقانه برای مردم توضیح دهند ، دولتمردان با درک صحیح از جنگ اقتصادی و حجم گسترده رفتارهای دشمن علیه مردم آگاهی کامل داشته باشند تا با کمک ملت و تقسیم کار بین آحاد مردم بتوان بر مشکلات غلبه کرد.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری کارگران باید دغدغه رئیس دستگاه اجرایی کشور باشد نه غصه‌دار فیلترینگ تلگرام.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: متاسفانه مشکلات اصلی مردم به دست فراموشی سپرده شده و هرگاه سخن از مشکلات معیشتی و اقتصادی و اصلی مردم پیش می آید دولت به جای پاسخگویی به مردم پای مسایل کم اهمیت‌تر را به میان می‌کشد.
 
انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب