کد مطلب: 50196
تاریخ انتشار : 1399-11-02 10:17
شناخت ما از ایالات متحده به امروز و دیروز برنمی‌گردد؛ ما ۴۰ سال است که با رفتارهای خصمانه و ضد حقوق بشری ایالات متحده مواجه هستیم، چهل سال است سیاست آمریکا حذف نظام انقلابی و دستیابی به منابع کشورمان است.

"لطف‌الله فروزنده"، در یادداشتی تحت عنوان "سیاست خصمانه آمریکا تغییر نمی کند" نوشت: اتفاقات اخیر در ایالات متحده نشان داد ماهیت آمریکا هرگز تغییر نمی کند. توحش مدرنیزه شده ایالات متحده هیچ تفاوتی با تاریخ وحشی‌گری‌های آمریکا در گذشته ندارد، فروپاشی نظام سیاسی در این کشور موید پایان نظام های امپریالیست ضد حقوق بشر در دنیا می باشد.

پرده نمایشی که ایالات متحده در پشت آن بازی سازی می کرد امروز به برکت انقلاب و روشن سازی های رهبر عزیز انقلاب برای دنیا فرو ریخته است، نظام سیاسی آمریکا یک نظام فاسد بی‌هویت و به دور از ارزشهای انسانی می باشد.

وحشیگری های اخیر این کشور، کشتن صدها نفر از سیاه‌پوستان و تجاوز به منافع کشورهای آزاد خود مویدی از ساختار متزلزل سیاسی این کشور دارد. سیاست خصمانه ایالات متحده از ابتدای پیروزی انقلاب علیه کشور عزیزمان نه تنها تغییر نکرده بلکه تشدید شده است حال چگونه باید به تعهدات کشوری امید داشت که رفتار سیاسی آن، روابطش و همه و همه در قبال حقوق به حق ملت ایران خصمانه و یکجانبه گرایانه می باشد، ایالات متحده یک بار در جلوی چشم دنیا تعهدی را تضمین کرد که به راحتی همه دیدیم چگونه از آن خارج شد.

امروز نباید گول برخی از انتصاب ها، برخی از تغییرات کوچک را در دولت جدید ایالات متحده بخوریم و فکر کنیم که ایالات متحده تغییر می‌کند تعهد می‌دهد چگونه ممکن است کشوری که سالانه هزاران نفر از شهروندان خود را به بهانه های رنگین پوست بودن به راحتی می کشد و حتی حقوق شهروندان خود را تضمین نمی کند به دنبال منافع و کمک به کشور عزیزمان باشد. در کجای قانون بین‌الملل نوشته است آمریکا، اسرائیل، آلمان و برخی از کشورها حق دارند صلاح کشتار جمعی هسته‌ای داشته باشند ولی ما حتی انرژی صلح‌آمیز هم نباید داشته باشیم کدام عقل سلیمی این را می پذیرد.

شناخت ما از ایالات متحده به امروز و دیروز برنمی‌گردد؛ ما ۴۰ سال است که با رفتارهای خصمانه و ضد حقوق بشری ایالات متحده مواجه هستیم چهل سال است سیاست آمریکا حذف نظام انقلابی و دستیابی به منابع کشورمان است، آنها می‌خواهند ارباب باشد می‌خواهند نوچه پروری کنند مانند شاه، اما ملت ایران آزاده اند و نخواهند گذاشت.

 تحریم‌ها در این چهل سال چه کرد، هیچ به غیر از اینکه ما قوی‌تر شده ایم، به خود متکی تر هستیم امروز صنایع ما، دانشگاهیان ما، مهندسین ما، مرزهای دانش را در سطح جهان تغییر می‌دهند، این به برکت همین مقاومت ها و مقابله با ظلم و تحریم ها است، ملت باید هوشیار باشند و بدانند که با تبلیغات کذایی این رئیس‌جمهور و آمدن آن قرار نیست سیاست خصمانه ایالات متحده، سیاست امپریالیستی آنها تغییر کند آنها به دنبال سوء استفاده از کشورهای دیگر هستند، همین نظام امپریالیست اجازه واردات دارو را به کشور گرفت، جلوی مبادلات ارزی کشور را سد کرد تا مردم دچار مشکل شوند، اقتصاد ملت دچار فروپاشی شود، مردم این را می دانند و مقاومت می کنند تا از این بحران ها رها شویم به لطف حضرت حق.

اقدامات دولت های غربی به ملت بزرگ ایران آموخت باید خود ساخته باشند، متکی به غیر نباید بود، باید اقتصاد را درون زا کرد، باید صنعت را رونق بخشید و تولید را محور قرار داد، مردم و دولت باید در کنار هم باشند تا چرخه اقتصادی رونق بگیرد مردم و آقایان سیاسی باید در یک جبهه علیه دشمن به جنگند، برخی از مسئولین که نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند باید کنار بروند، مشکلات معیشتی مردم باید در کوتاه ترین زمان حل گردد.

کلام آخر؛ همانطور که رهبری عزیز فرمودند اگر ایالات متحده به تمام تعهداتش به برجام برگردد، ما هم تعهداتمان را انجام خواهیم داد، البته ما قبلا هم این موضوع را ثابت کرده ایم چرا که علیرغم خارج شدن ایالات متحده از برجام به تعهداتمان همچنان پایبند بوده ایم اما نکته مهم آنجاست که این یک مسیر یک جانبه نخواهد بود، ایالات متحده باید پاسخگوی مشکلات پیش آمده به خاطر تحریم های غیرقانونی علیه کشورمان باشد هرگونه اقدامی به صورت مشترک و دو طرفه خواهد بود.

 به هر صورت چه آمریکا به برجام بازگردد یا نه تحریم ها باید برداشته شوند.

دولت و مسئولین نیز اقتصاد مقاومتی درونزا را در اولویت قرار دهند برای ملت ما ماهیت ایالات متحده مشخص شده است لذا باید اقتصاد درونزا را اولویت کشور قرار داد، تا ضمن حرکت و رونق اقتصادی، معیشت مردم هم تقویت گردد و دیگر شاهد وابستگی کشور به ارز، دلار و کمک های خارجی نباشیم تا درصورت بد عهدی ها، اقتصادمان، صنعت مان و معیشت مردم مان دچار مشکل نشود.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب