سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چوار گفت:
۶۱درصدجمعیت چوار واکسیناسیون شدند
کد مطلب: 53291
تاریخ انتشار : 1400-06-16 09:15
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چوار گفت: بیش از ۶ هزار دُز واکسن کرونا معادل ۶۱ درصد به جامعه هدف این شهرستان تزریق شد.

به گزارش ايلام بیدار'دکتر فرزاد بسطامی مدیر شبکه بهداشت چواراظهار داشت: جامعه هدف این شهرستان شامل افراد بالای ۱۸ سال، هفت هزار و۸۱۲ نفر است که از این تعداد تاکنون ۶ هزار و ۸۲۶ نفر دُز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

وی افزود: چهار هزار و ۷۷۳ نفر دز اول واکسن و هزار و ۳۹۰ نفر نیز دُز دوم واکسن را تزریق کرده‌اند.

دکتر بسطامی ادامه داد: با توجه به این که بخشی از جامعه هدف برای تزریق واکسن در مراکز سخت‌گذر و عشایری ساکن هستند و به مرکز شهرستان دسترسی ندارند به صورت سیار با هماهنگی مراکز سلامت برای تزریق آن‌ها اقدام می‌شود و واکسیناسیون همه افراد بالای ۱۸ سال ساکن شهرک شهید رجایی و روستاهای گنجوان نیز در حال انجام است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چوار صریح کرد: از دیروز واکسیناسیون کارگران شرکت پالایش گاز ایلام انجام شده است و طی روزهای آینده سایر مراکز صنعتی شهرستان واکسیناسیون خواهند شد.

دکتر بسطامی به واکسن زنان باردار اشاره کرد و تاکید کرد: حفظ سلامت زنان باردار یکی از مهم‌ترین شاخص های سلامت و بهداشت جامعه محسوب می‌شود و یکی از گروه‌های پرخطر در معرض کرونا، مادران باردار بوده که باید در زمینه تزریق واکسن اهتمام جدی داشته باشند.

وی تصریح کرد: کارشناسان بهداشتی شهرستان وضعیت سلامت زنان باردار را به صورت مرتب پایش کرده و سلامت آنها را به دقت رصد می‌کنند.

وی تاکید کرد: هم اکنون چوار در وضعیت قرمز قرار دارد و مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، بخش چوار با یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، ۴۷ روستای دارای سکنه داشته و ۴۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق است و طبق آخرین سرشماری‌ها ۲۸ هزار نفر ساکن و شناور ساکن این بخش هستند.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب