کد مطلب: 52879
تاریخ انتشار : 1400-05-09 08:22
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با توجه به اینکه امروز فضای مجازی شئونات مختلف زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده ساماندهی این فضا امری ضروری است و متأسفانه ما امروز جزو محدود کشورهایی هستیم که فضای مجازی در آن بدون ضابطه است.

به گزارش ايلام بيدار ، حجت‌الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح مجلس برای حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت:‌ کمتر کشوری در جهان وجود دارد که مثل ایران فضای مجازی در آن بدون ضابطه و قاعده باشد و با  توجه به گستردگی فضای مجازی ضابطه کردن و وضع قانون در این زمینه امری ضروری است.

وی افزود: امروز فضای مجازی شئونات مختلف زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده است و با توجه به اینکه در ایام کرونا این حضور بیشتر شده لازم است تا قوانین و مقرراتی برای فعالیت‌ها در این فضا وضع شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: وضع قانون و مقررات به معنای اعمال محدودیت نیست بلکه به معنای ضابطه‌مند کردن و ساماندهی فضای مجازی است و ما در طرح خود در مجلس به دنبال ساماندهی فضای مجازی و حمایت از حقوق کاربران هستیم.

نصیرایی خاطرنشان کرد:‌ امروز اقشار مختلف مردم در فضای مجازی فعالیت دارند و قانون‌مند کردن این فضا با هدف ایجاد بستر امن برای فعالیت‌های مردم امری ضروری است و لذا مردم باید در یک فضای کاملاً سالم بتوانند به فعالیت خود در فضای مجازی ادامه دهند.

وی افزود: ما در طرح مجلس به دنبال محدودسازی و فیلتر کردن پیام‌رسانی نیستیم بلکه به دنبال آن هستیم که آنها حقوق مردم ما را به رسمیت شناخته و به آن احترام بگذارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: بررسی طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی در قالب اصل 85 قانون اساسی کمک می‌کند تا این طرح در کمیسیون تخصصی و در فضای کارشناسانه‌تر و تخصصی‌تر و با حضور کارشناسان مجرب مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب