کد مطلب: 51074
تاریخ انتشار : 1399-12-06 08:48
کاندیدا اریس نوعی قارچ است که می تواند باعث بیماری جدی در بیماران بستری در بیمارستان می شود. درمان عفونت با این قارچ دشوار است.

به گزارش ايلام بيدار ،کاندیدا آریس چیست؟

مراکز درمانی در چندین کشور گزارش داده اند که نوعی مخمر به نام Candida auris باعث ایجاد بیماری شدید در بیماران بستری شده است. در برخی از بیماران ، این مخمر می تواند وارد جریان خون شده و در بدن پخش شود و باعث عفونت های جدی تهاجمی شود.

 

این مخمر اغلب به داروهای ضد قارچی که معمولاً استفاده می شود ، پاسخ نمی دهد و درمان عفونت را دشوار می کند. بیمارانی که مدت طولانی در یک مرکز بهداشتی درمانی بستری شده اند ، کاتتر ورید مرکزی یا خطوط یا لوله دیگری وارد بدن آنها می شوند یا قبلاً آنتی بیوتیک یا داروهای ضد قارچی دریافت کرده اند ، به نظر می رسد در معرض بالاترین خطر ابتلا به این مخمر هستند.

 

قارچ کاندیدا آریس, قارچ کاندیدا آریس چیست

کاندیدا آریس باعث عفونت های جریان خون ، عفونت زخم و عفونت گوش می شود

 

علائم عفونت کاندیدا آریس 

علائم ممکن است قابل توجه نباشد، زیرا بیماران مبتلا به عفونت کاندیدا آریس اغلب در بیمارستان با بیماری جدی دیگری بستری هستند.

علائم عفونت کاندیدا آریس به بخشی از بدن آسیب دیده بستگی دارد. کاندیدا آریس می تواند انواع مختلفی از عفونت مانند عفونت جریان خون ، عفونت زخم و عفونت گوش را ایجاد کند.

از آنجا که علائم می توانند بسیار متفاوت باشند ، برای تعیین اینکه آیا بیمار به عفونت کاندیدا آریس مبتلا است ، نیاز به آزمایش آزمایشگاهی است.

 

کاندیدا آریس چه نوع عفونت هایی می تواند ایجاد کند؟

کاندیدا آریس باعث عفونت های جریان خون ، عفونت زخم و عفونت گوش می شود، همچنین نمونه های از عفونت تنفسی و ادراری ایجاد شده است ، اما مشخص نیست که آیا باعث عفونت در ریه یا مثانه می شود.

 

چه کسانی به عفونت کاندیدا آریس مبتلا می شوند؟

کاندیدا آریس عمدتاً بیمارانی را تحت تأثیر قرار می دهد که از قبل دارای مشکلات پزشکی زیادی هستند. این بیماری اغلب در افرادی که مکرراً در بیمارستان بستری شده اند یا در خانه های سالمندان زندگی می کنند ، تأثیر می گذارد.

 

کاندیدا آریس به احتمال زیاد بیمارانی را تحت تأثیر قرار می دهد که سیستم ایمنی بدنشان را شرایطی مانند سرطان خون یا دیابت ضعیف کرده ، آنتی بیوتیک زیادی دریافت می کنند یا دستگاه هایی مانند لوله هایی (به عنوان مثال لوله های تنفسی ، لوله های تغذیه ، کاتترهای رگ ، یا کاتتر مثانه) وارد بدن آنها می شود.

افراد سالم معمولاً به عفونت های کاندیدا آریس مبتلا نمی شوند.

 

 

انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب