کد مطلب: 48289
تاریخ انتشار : 1399-08-01 00:05
استاندار ایلام با اشاره به شناسایی ۱۱ هزار خانوار عشایر در استان ایلام، گفت: ۵ درصد جمعیت عشایری کشور در ایلام زندگی می کنند.

به گزارش ايلام بيدار ،قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام  در دیدار بهرام میراخورلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایری کشور در محل استانداری ایلام اظهار کرد: حدود ۹ هزار و ۷۳۶ خانوار عشایری در قالب ۱۲ ایل با جمعیت ۶۰ هزار نفر در استان ایلام حضور دارند که ۱۱ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به وجود دو میلیون ۲۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین در استان، افزود: از این مقدار یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس مربوط به عشایر است که ۶۵ درصد جمعیت دامی استان را شامل می‌شود.

استاندار ایلام گفت: استان ایلام بیش از پنج درصد جمعیت عشایری کشور را داراست در حالی که در توزیع اعتبارات و تخصیص بودجه حدود ۲.۵ درصد به استان بودجه اختصاص پیدا کرده است.

وی در ادامه خواستار افزایش اعتبارات امور عشایری استان شد و افزود: عشایر ایلام در دوره‌های مختلف به خوبی دین خود را به نظام و انقلاب کشور به ویژه در دفاع از مرزهای کشور ادا کرده‌اند و لازم است اعتبارات عشایر استان به نسبت جمعیت و محرومیت استان افزایش یابد.

سلیمانی دشتکی در ادامه خواستار همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی با امور عشایری استان شد و گفت: باید از ظرفیت عشایر در بخش‌های مختلف به ویژه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی به نحو مطلوبی استفاده شود.

برگزیده سایت

استاندار ايلام,قاسم سلميان دشتكي,استان ايلام,ايلام بيدار
استاندار ايلام در گفتگوي اختصاصي با ايلام بيدار مطرح كرد؛
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب